sakwy rowerowe

Czym charakteryzują się sakwy rowerowe z systemem MIK?

10/06/2021

Nowoczesne sakwy rowerowe z systemem MIK zdobywają coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o uniwersalnych sakwach, które charakteryzują się oryginalnym designem i niespotykaną funkcjonalnością. Sakwy o użytkowo-turystycznym profilu zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych rowerzystów.

Dlaczego warto?

Sakwy z systemem MIK doskonale sprawdzą się na krótkie wycieczki weekendowe, jak i również na zdecydowanie dłuższe wyprawy. Na rynku coraz częściej można spotkać specjalne sakwy, które zaprojektowane są dla rowerów elektrycznych. Sakwy tego typu posiadają dodatkowe kieszenie na akumulatory. Największym atutem sakw rowerowych z systemem MID jest wysoka jakość wykonania i bardzo atrakcyjna cena, dzięki czemu praktycznie każdy rowerzysta może pozwolić sobie na ich zakup. Znakami charakterystycznymi jest także prosty i intuicyjny system montażu/demontażu.

Skuteczna ochrona przed deszczem

sakwy rowerowe

Sakwy rowerowe muszą być przygotowane oczywiście na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wysokiej jakości sakwy powinny być wykonane z wodoodpornych materiałów. Wielu producentów oferuje sakwy z dodatkowymi pokrowcami, które można założyć w trakcie dużej ulewy. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ogromną rolę odgrywają zamki wodoszczelne. Aby zabezpieczyć się przed wodą zamki są podszyte specjalną gumą. Woda może przedostać się również przez szwy, dlatego też jest to kolejny element, na który należy zwrócić uwagę. Wodoodporne sakwy mogą być wyposażone w rolowaną kieszeń, która wykonana jest w całości z przezroczystej folii poliuretanowej. Opisane tworzywo sztuczne charakteryzuje się dużą odpornością nie tylko na wilgoć, ale również na promienie słoneczne. Mapnik służy oczywiście do przewożenia map, które mogą przydać się na drodze.