Elastyczne narty damskie a komfortowa jazda

02/10/2021

Narty to raczej zakup wykonywany raz na kilka sezonów. Gdy zatem przyjdzie czas na wymianę sprzętu, warto wybrać taki, który posłuży niezawodnie przez długi czas, a jazda na nartach będzie zawsze komfortowa i przyjemna.

Jakie wybrać narty damskie?

Obecnie na rynku wybór nart dedykowanych dla kobiet jest ogromny. Każda fanka zimowych szaleństw na stoku może wybierać spośród tysięcy modeli o bardzo ciekawym kolorze oraz kształcie.

Podczas wyboru niezwykle ważną kwestią jest właściwa ocena własnej techniki jazdy. Przed zakupem trzeba zawsze szczerze odpowiedzieć sobie na jakim poziomie są posiadane przez nas umiejętności oraz gdzie najchętniej poruszamy się na nartach. Niektóre kobiety preferują bowiem krótkie szusy na dobrze przygotowanym stoku, a inne z kolei wolą długą i szaloną jazdę poza trasami.

Poza tym warto zawsze zwrócić szczególną uwagę na czynniki takie jak: długość, szerokość, konstrukcja, twardość oraz sztywność wzdłużna. Istotne znaczenie ma także tworzywo z którego zostały wykonane narty.

Elastyczne i zwinne narty dla kobiet

Pośród bogatej oferty trudno czasem wybrać takie narty, które w pełni spełnią nasze oczekiwania. Jak powszechnie wiadomo podczas wykonywania skrętu narty są zawsze poddawane naciskowi. Warto zatem postawić na elastyczne narty, które zebraną podczas skrętu energię oddają w postaci dodatkowego przyspieszenia.

Jeśli narty są wyposażone w dostatecznie elastyczne końce, to wówczas są bardzo zwinne, a z każdego skrętu wychodzą z dużą porcją energii kinetycznej.

Narty wyposażone w elastyczne dzioby po wykonaniu skrętu bardzo szybko wracają do naturalnego kształtu. Dzięki temu ich krawędzie mają bardzo dobry kontakt z podłożem a jazda jest bardzo komfortowa.