Endura i Rip-Stop – z jakich tkanin plecaki sportowe są godne uwagi?

06/22/2020

Na półkach sklepowych można znaleźć plecaki sportowe https://desportivo.pl/pl/c/Plecaki/69 wykonane z wielu różnych tkanin, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z najciekawszymi rozwiązaniami. Użyty materiał ma duży wypływ nie tylko na design plecaków, ale przede wszystkim na ich wytrzymałość i żywotność. Przy aktywności fizycznej plecaki mogą być poddane dość dużym obciążeniom, dlatego tez warto postawić na sprawdzone rozwiązania, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie.

Tajemnicza Endura

Renomowani producenci plecaków sportowych coraz częściej oferują wysokiej jakości plecaki wykonane z Endury. Mowa tutaj o specjalnej tkaninie, która oparta jest na bazie poliestru i czterokrotnie powlekanym poliuretanie. Materiał ten może pochwalić się dobrymi parametrami jeżeli chodzi o wodoodporność i wytrzymałość mechaniczną. Endura jest wbrew pozorom bardzo wytrzymałym materiałem, który wyróżnia się gęstym splotem.

Solidny materiał Rip-Stop

Plecaki sportowe mogą być wykonane także z mało popularnego materiału Rip-Stop, który wyróżnia się tkaninami wzmocnionymi specjalnym włóknem. Rip-Stop można bardzo prosto rozpoznać po charakterystycznej wypukłej kracie. Włókna zaprojektowane zostały w taki sposób, aby zabezpieczyć plecaki przed rozdzieraniem się materiału. Osoby, które poszukują solidnych i odpornych na przetarcia plecaków, powinny postawić właśnie na tego typu materiały. Jeżeli chodzi o same klamry do plecaków, to godne polecenia są modele wykonane z Duraflexu. W dużej mierze to właśnie dzięki temu materiałowi klamry bardzo łatwo i szybko się zapinają.