Idealny duet

10/22/2020

Narciarstwo z roku na rok ma coraz większą liczbę zwolenników. Chcąc rozpocząć przygodę z nartami warto od pierwszego momentu postarać się o dobry sprzęt, który ma ogromny wpływ na komfort jazdy. Jak wybrać idealne narty oraz buty narciarskie?

Buty narciarskie – komfort i wygoda


Wybierając buty narciarskie trzeba pamiętać, że początkujący narciarz powinien mieć miękkie buty, ale zapięte jak najmocniej się da. Stopy nie powinny boleć ani obcierać chociaż pewien dyskomfort będzie odczuwalny, gdyż pozycja nóg w czasie jazdy na nartach nie jest naturalna.

Wybierając buty narciarskie warto przymierzyć je w sklepie i chwilę w nich pochodzić. Dzięki temu można zorientować się, czy są one wygodne.

Pierwsze narty – bezpieczeństwo i ergonomia


Narty muszą być dopasowane do wzrostu jeżdżącej na nich osoby. Wybierając elan narty należy zwrócić uwagę, by sięgały do brody narciarza, gdy jest on osobą wysoką narty mogą sięgać do nosa.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest szerokość nart. Elan narty dla początkujących są szersze, dzięki temu są bardziej stabilne. Wybierając narty miękkie ułatwimy sobie skręty.

Osoby lżejsze mogą pokusić się o kupno nart o rdzeniu z pianki, natomiast osoby o większej wadze powinny szukać elan nart z drewnianym wypełnieniem.

Pierwszy rok na stoku ma ogromne znaczenie. To właśnie od wyboru odpowiedniego sprzętu narciarskiego zależy, czy załapiemy bakcyla tego sportu, czy narciarstwo na zawsze pozostanie niezrozumiałym rodzajem zimowej aktywności fizycznej.

Narty firmy Elan dostępne na https://dobrenarty.pl/elan/