spodnie rowerowe

Jak dobrać odpowiednią bieliznę rowerową?

09/15/2021

Właściwe dobranie bielizny rowerowej jest kluczowe dla komfortu jej noszenia. Może wydawać się to banałem, ale źle dobrana bielizna może przysporzyć sporo kłopotów, a jej noszenie nie będzie dobrym wyborem. W takim razie, czym powinna się wyróżniać właściwa bielizna? Jak ją wybrać? Na co zwracać uwagę?

Rozmiar jest najważniejszy

Przede wszystkim bielizna rowerowa musi być w dobrze dobranym rozmiarze. Nie może się okazać, że jest ona zbyt luźna lub ciasna. Jeśli jest za duża, to nie przylega do ciała i nie może zapewniać właściwego komfortu cieplnego. Chodzi przecież o to, by odprowadzała od niego ciepło i pot, a w zamian przepuszczała w stronę skóry świeże powietrze. Jeśli jednak będzie zbyt ciasna, to będzie krępowała ruchy. Dlatego w miarę możliwości bieliznę powinno się przymierzyć jeszcze przed zakupem. Pozwoli to na wykluczenie ewentualnego niedopasowania. W razie wątpliwości warto też dokładnie zmierzyć własne ciało, a następnie porównać je z tabelą rozmiarów bielizny. Warto pamiętać, że zwykle jest ona rozciągliwa, co może mieć znaczenie przy dobraniu rozmiaru.

bielizna rowerowa

Dopasowanie do pory roku

Niewiele osób wie, że bielizna rowerowa https://www.erowery.pl/m/526279/odziez-bielizna-rowerowa różni się w zależności od pory roku. Zupełnie inaczej wygląda ta przeznaczona na upały i ta, której używa się zimą. Z tego powodu przy wyborze bielizny trzeba upewnić się, na jaką pogodę jest ona dedykowana. Zwykle można rozpoznać to już na pierwszy rzut oka. Bielizna na lato jest cienka, czasami jest po prostu siateczką, którą zakłada się pod ubrania. Ta na wiosnę jest pełna i dość mięsista w dotyku. Zimowa i jesienna jest zdecydowanie grubsza i może zapewnić odpowiedni komfort cieplny nawet przy ujemnych temperaturach i zalegającym śniegu. Jej stosowanie jest zalecane nie tylko profesjonalistom, ale także amatorom, którzy chcą zacząć jeździć w trudnych warunkach.