Jaki licznik rowerowy – przewodowy czy bezprzewodowy?

04/23/2019

Wielu rowerzystów zastanawia się nad tym jaki liczniki rowerowy wybrać. Trudno jest bowiem jeździć bez dobrej jakości liczniki. Na rynku modeli jest bardzo wiele i to wcale nie ułatwia wyboru. Generalnie liczniki podzielić można na te przewodowe i bezprzewodowe. Który z nich wybrać?

Liczniki rowerowe przewodowe

Podstawowym modelem licznika rowerowego jest licznik przewodowy. Te modele są zdecydowanie tańsze niż bezprzewodowe liczniki rowerowe. Wiąże się to jednak z tym, iż nie posiadają one tak wielu zaawansowanych funkcji. Mają jednak swoje zalety. Choć pokazują one często jedynie podstawowe funkcje to wszystkie wskazania są niezwykle dokładnie. Jest tak dzięki temu, że licznik podłączany jest bezpośrednio do roweru za pomocą kabla. Jego zamontowaniu lub zdemontowanie także nie jest skomplikowane.

Liczniki rowerowe bezprzewodowe

Te są droższe w przeciwieństwie do liczników przewodowych, ale jak już wspomniano potrafią obsługiwać dużo więcej zaawansowanych funkcji. Ważne jest jednak to, aby licznik bezprzewodowy posiadał kodowaną transmisję danych. Dzięki temu nie będą występować zakłócenia podczas jazdy i wskazywane przez licznik wartości będą dokładne. Licznik bezprzewodowy jest także łatwy w użytkowaniu, gdyż nie ma konieczności bezpośredniego podłączania go do roweru. Można go także połączyć z wieloma aplikacjami w telefonie. Dzięki temu urządzenie to staje się naprawdę ciekawe.