Jakie kwestie trzeba uwzględnić przy wyborze nart dla dzieci?

11/01/2020

Należy mieć świadomość, że obecnie prawidłowe dobranie nart jest bardzo skomplikowanym zadaniem. Najbardziej właściwe dopasowanie będzie bowiem uzależnione od bardzo dużej liczby czynników. Warto wiedzieć, że tylko w ten sposób dziecko będzie mogło cieszyć się z komfortu jazdy. Jak wybrać narty dziecięce?

Długość nart

Rodzice muszą zdawać sobie sprawę, że długość nart jest zdecydowanie najbardziej istotnym parametrem, jaki powinno się uwzględnić przy wyborze nart. Godny uwagi jest fakt, że długość omawianych nart powinna być uzależniona od umiejętności dziecka.

Pociechom, które dopiero stawiają pierwsze kroki powinno się kupić najkrótsze narty. Z kolei dzieci, które nabyły już pewne umiejętności można bez żadnego problemu zaopatrzyć w dłuższe. Nie można oczywiście zapomnieć o uwzględnieniu wagi i wzrostu dziecka. Pierwsze narty powinny być o 25 – 30 cm krótsze od wzrostu pociechy. Dzieciom, które natomiast czują się już pewnie można kupić model o długości od 5 do 10 cm niższy niż ich wzrost.

Konstrukcja nart

Konstrukcja nart musi być właściwie dopasowana do dziecka. Najlepsze dostępne na rynku modele będą pozwalały na doskonalenie techniki. Rekomendowane jest postawienie na narty, które będą właściwie pracowały przy niewielkiej wadze pociechy.

Wiązania

Z kolei wiązania są czynnikiem odpowiedzialnym za właściwą pracę, a także bezpieczeństwo jazdy. Godny uwagi jest fakt, że wiązania do nart dla dzieci powinny być dobierane w taki sam sposób, jak dla dorosłych. Konieczne będzie uwzględnienie wagi pociechy.