Kamera sportowa na rower – co warto o niej wiedzieć?

03/08/2021

Lista gadżetów rowerowych jest tak długa, jak sama historia roweru. Jak się jednak okazuje pośród różnego rodzaju lampek, dzwonków czy też innego typu zabawek, istnieją również takie dodatki, które szczególnie mocno warto mieć. Dobrym tego przykładem są kamery sportowe. Z jakiego powodu warto się nimi zainteresować, a także jak się je powinno wybierać?

Dlaczego warto mieć sportową kamerę na rowerze?

Z jakiego powodu kamera sportowa (https://www.emanta.pl/kamery-sportowe) będzie dobrym dodatkiem do roweru? Przede wszystkim jest ona w stanie zapewnić rowerzyście bezpieczeństwo. W przypadku np. wypadku lub zderzenia, gdy rowerzysta zostanie poszkodowany, nagranie z takiej kamery jest w stanie wskazać winnego tego wypadku.
Inną bardzo ciekawą zaletą stosowania takiej kamery jest możliwość nagrywania realizowanych przy jej pomocy rekreacyjnych jazd, które później niezwykle miło się ogląda i które mogą stanowić rewelacyjną pamiątkę.

Jak wybrać kamerę sportową na rower?

Żeby jednak powyższe zastosowanie kamery na rower mogły zostać w pełni wykorzystane, musi ona cechować się odpowiednimi parametrami. Jakimi konkretnie?
W tym wypadku szczególnie mocno trzeba zwrócić uwagę na to, jaka będzie jakość nagrań. Żeby były one odpowiednio dobre, trzeba zwrócić uwagę na rozdzielczość kamery, lecz również na ilość nagrywanych na sekundę klatek.
Innego typu ważną kwestią jest to, jak długo taka kamera jest w stanie działać na jednym ładowaniu. Zbyt mały akumulator może spowodować, że kamera zwyczajnie się za szybko wyłączy, co uniemożliwi korzystanie z niej bez ponownego ładowania, co np. daleko poza domem może być utrudnione.