rękawice narciarskie

Na co zwrócić uwagę wybierając rękawice narciarskie?

09/06/2021

Przy niskich temperaturach bardzo łatwo o wychłodzenie i odmrożenie dłoni, dlatego też tym bardziej warto postawić na dobre rękawice narciarskie. Specjalny krój rękawiczek narciarskich nie odbiera swobody poruszania dłońmi, a co najważniejsze można liczyć na pewny chwyt. Osoby początkujące na stoku bardzo często zaliczają upadki na śniegu, dlatego też odporne na wilgoć rękawice na narty są niezbędnym wyposażeniem narciarza.

Fason i przeznaczenie

Na półkach sklepowych do wyboru jest kilka różnych fasonów rękawic narciarskich, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście rękawice pięciopalczaste. Wielu renomowanych producentów oferuje również rękawice jednopalcowe, które są zdecydowanie najlepszym wyborem dla dzieci. W sklepach np. tym tutaj znaleźć można dobre rękawice narciarskie dla kobiet, mężczyzn i dzieci w każdym przedziale wiekowym. Modele dla dzieci bardzo często posiadają dodatkową warstwę ortalionową. Dostępne rękawice damskie i męskie różnią się między sobą nie tyko rozmiarem, ale również designem.

rękawice narciarskie

Na co zwrócić uwagę?

Profesjonalne rękawice na narty powinny posiadać ochronę nadgarstków. Z praktycznego punktu widzenia im większe mankiety tym oczywiście lepiej. Jeżeli chodzi o materiał, to rękawice powinny być odporne na wilgoć, dość ciepłe i antypoślizgowe. Kolor rękawic najlepiej dopasować do pozostałego stroju narciarskiego, dzięki czemu będzie można stworzyć jedną spójną całość. Nowością na rynku są rękawice podgrzewane, które doskonale sprawdzą się podczas dużych mrozów.