Na co zwrócić uwagę, wybierając worki treningowe?

10/01/2018

Wybór porządnego worka bokserskiego ma takie samo znaczenie, jak wybór solidnych rękawic, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości sprzęt od renomowanego producenta. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą kupić nowy worek treningowy, ale niestety nie mają pojęcia, na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę.

 

Waga worka treningowego

Waga worka treningowego w dużej mierze zależy od jego wypełnienia. Olbrzymi wpływ na wagę ma także jego przeznaczenie. W dzisiejszych czasach producenci oferują worki treningowe od 20 do nawet 150 kg. Dla osób początkujących najlepszych wyborem są worki o wadze około 30 kg. Przy cięższych workach niestety można bardzo szybko nabawić się kontuzji. Osoby doświadczone mogą pozwolić sobie na cięższe worki treningowe, dzięki którym będzie można zwiększyć siłę ciosów.

 

Rozmiar worka treningowego

Jeżeli chodzi o rozmiar worka treningowego, to jest on uzależniony od wzrostu boksera oraz od wyboru konkretnego treningu. Gabaryty worka każdy pięściarz powinien idealnie dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Osoby, które chcą trenować jedynie ciosy samymi rękami mogą postawić na worki o długości 1,2-1,5 metra. Osoby, które chcą trenować dodatkowo wykopy muszą postawić z kolei na zdecydowanie większe worki. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się długość od 1,6 do 2 metrów. Przy zakupie warto zadbać także o to, aby worki treningowe posiadały solidne mocowania.