rower dziecięcy

Rowery dziecięce – trekkingowy, górski czy trójkołowy?

12/19/2021

Rower dziecięcy to rower lub trójkołowiec przeznaczony dla dzieci. Jest często używany w szkołach, świetlicach i oddziałach rekreacyjnych. W przeszłości rowery były używane głównie jako środek transportu dla dzieci i były wykonane z ciężkiej stali, aby wytrzymać ciężar rowerzysty. W dzisiejszych czasach rowery stają się coraz bardziej popularne jako sprzęt rekreacyjny zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Rozmiar i typowe cechy roweru dziecięcego

rower dziecięcy

Rower dziecięcy może mieć kilka rozmiarów. Najmniejszy ma koła o średnicy 12 cali. Większe rowery mają rozmiar kół 14, 16, 18, 21, 24, 26 cali. Najpopularniejszy rozmiar kół do rowerów dziecięcych to 16″, a maksymalny dozwolony rozmiar to 26″.

Rower dziecięcy może być to jednoślad przeznaczony do użytku przez bardzo małe dzieci. Zwykle takie “rowerki” mają mniejsze dodatkowe koła wspomagające, lżejszą ramę i mniej forsowną pozycję do jazdy, która umożliwia dziecku łatwe utrzymanie równowagi na siodełku rowerowym. Jest to sprzęt przeznaczony przede wszystkim do nauki.

Rowery dziecięce są zazwyczaj zaprojektowane z niską ramą, która ma tendencję do opadania w kierunku siodełka, przez co sprawia wrażenie, że charakteryzuje się wysoką kierownicą, która znajduje się znacznie powyżej siodełka. Mogą one również być wyposażone w szeroką kierownicę z zagiętą do tyłu konstrukcją, która pomaga we właściwym ułożeniu dłoni i zapobiega nadmiernemu obciążeniu ramion w celu dotarcia do podłoża w celu zapewnienia stabilności.

Rower dziecięcy nie ogranicza się jedynie do rozmiaru

Dzieci są mniejsze niż dorośli, więc wymagają mniejszych ram i kierownic. Rowery dziecięce są często budowane z jednym biegiem, który łączy łańcuch z tylną zębatką. Dzieci najprawdopodobniej będą jeździć po chodnikach i ulicach ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem i możliwości uczenia się. Są jednak dostępne dziecięce rowery crossowe, trekkingowe i górskie. Wszystkie z nich warto przedstawić swojemu dziecko, a także wziąć pod uwagę ukształtowanie terenu w swojej okolicy.