osłona na rame

Solidna osłona na ramę – czy warto?

03/02/2022

Sprzęt rowerowy prezentować będzie się bardzo okazale tylko wtedy, gdy zabezpieczy się go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Najbardziej narażona jest oczywiście rama na której mogą z biegiem czasu pojawić się nieprzyjemne dla oka odpryski lakieru i zarysowania. Aby rozwiązać ten problem warto jak najszybciej postawić na niezawodne osłony na ramy. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie można zabezpieczyć się przed wyrzucanymi przez koła kamieniami.

Jakie są najpopularniejsze zabezpieczenia roweru?

W sklepach rowerowych można znaleźć nie tylko klasyczne osłony na ramę wykonane z tworzywa sztucznego. Nieco droższym rozwiązaniem jest osłona na ramę wykonana z neoprenu. Nie można zapominać także o specjalnych naklejkach ochronnych. Przezroczysta folia poliuretanowa wbrew pozorom jest bardzo trwała. Na szczególną uwagę zasługuje także wysoka wodoodporność. Ochrony wymagają nie tylko główne elementy konstrukcyjne, ale również tylne i przednie widelce. Wielu doświadczonych rowerzystów wybiera również specjalne osłony pod łańcuch. Pamiętać należy o tym, że to właśnie łańcuch jest jednym z tych elementów, który może wejść w bezpośrednią styczność z ramą.

Nie tylko ochrona ale również estetyka

osłona na rame

Producenci oferują lekkie i praktycznie niewidoczne osłony na ramę, które nie szpecą jednośladów. Wybrać można także dekoracyjne osłony, które są w stanie całkowicie zmienić design roweru. Kolorowe osłony wbrew pozorom są doskonałym wyborem nie tylko dla dzieci. Dostępne są oczywiście osłony, dzięki którym można zabezpieczyć nie tylko całą ramę, ale wybrane fragmenty, które najbardziej narażone są na uszkodzenia. Rama rowerowa jest jednym z tych elementów, który bardzo trudno wymienić, dlatego też tym bardziej warto postawić na porządne osłony. Ciekawą propozycją są osłony TSS, które stworzone są przez polską firmę.