Spodnie dresowe – czy warto kupować?

07/19/2019

Niezależnie od rodzaju interesującej nas stylizacji powinniśmy zadbać, aby odzież w garderobie była nie tylko estetyczna, ale i praktyczna. Obydwa warunki spełniają spodnie dresowe.

Powrót przeszłości

Ponownie stają się częstym elementem ubioru mężczyzn w Polsce. Coraz częściej noszone jako element ubioru miejskiego mogą być stylową częścią posiadanej garderoby. Mimo powszechnie przyjętego poglądu jakoby spodnie dresowe nie mogły być dopasowane do innych elementów garderoby niż bluza, to nie jest to prawdą. Wystarczy odrobina niekonwencjonalnego podejścia, aby spodnie wpasowały się do innych elementów.

Najlepszy wybór

Jeżeli chcemy, aby spodnie można było stosunkowo łatwo dopasować do elementów posiadanej odzieży powinniśmy zadbać, aby były proste. Kupując spodnie unikajmy mocno widocznych naszywek, napisów, czy też pasków. Posiadając je będzie nam ciężko dopasować spodnie do reszty ubrań (z wyjątkiem bluzy z kapturem)

Ponadto zwracajmy dużą uwagę na materiał. Tak samo, jak w przypadku każdej innej odzieży najlepiej, jeżeli te wykonana jest z naturalnych materiałów. W przypadku spodni dresowych powinna być to bawełna. Wykonane w 100% z bawełny spodnie umożliwią skórze oddech oraz ograniczą możliwość pocenia się.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie w zakupie modeli z domieszką poliestru. Pamiętajmy też, że cena spodni nie musi odzwierciedlać jakości wykonania, w tym użytego materiału. Często się zdarza, że dresy stworzone w 100% z poliestru mogą być droższe, aniżeli wysokiej jakości bawełniane odpowiedniki.