opony rowerowe 28 cali

Sprawdzone opony 28-calowe do twojego roweru

11/07/2022

Opony rowerowe 28 cali odnajdują zastosowanie w wielu typach jednośladów. Można je kupić w praktycznie każdym sklepie rowerowym. Najlepiej zakupić takie, które pochodzą od renomowanego producenta. Bezpieczeństwo na drodze zawsze powinno być podstawą.

Dobre opony 28 cali

Typowa średnica dla opony 28 cali wynosi 622 mm, lecz w przypadku rowerów holenderskich zaleca się większą średnicę, najlepiej około 635 mm. Oprócz tego na rynku opon 28 calowych dostępne są też nieco inne wymiary. Mowa tu na przykład o 609 bądź 642 mm. Opcji jest bardzo dużo, dlatego każda osoba dobierze coś odpowiedniego dla siebie. Zawsze przed wyborem opony trzeba dokładnie sprawdzić rozmiar, a ponadto szerokość aktualnej opony. Bardzo ważne jest też to, żeby szerokość pasowała idealnie do szerokości obręczy. Okazuje się, że zbyt wąska opona będzie wpadała w obręcz. Natomiast zbyt szeroka będzie trzymała obręcz za słabo. Dlatego dobór odpowiedniej opony zawsze jest bardzo istotny.

opony rowerowe 28 cali

Opona rowerowa

Warto wiedzieć, że dostępne są obecnie opony rowerowe 28 cali antyprzebiciowe. Wyposażone są one w dodatkową warstwę ochronną, która znajduje się pomiędzy oponą a dętką. Taki typ opony skutecznie minimalizuje ryzyko przebicia, a dzięki zastosowaniu twardej gumy odpornej na uszkodzenia można bezpiecznie jeździć nawet po lasach. Dodatkowo nie wpływa to też znacznie na opór związany z toczeniem się opon. Dlatego takie rozwiązanie jest tak często stosowane w obecnych czasach. Trzeba dodać, że opony rowerowy 28 cali powinny być też dobrane odpowiednio do typu roweru. Do rowerów miejskich zalecane są inne modele niż do szosowych. Jeżeli celem jest jazda crossem po trudnym terenie, warto zakupić najlepszej jakości oponę, która skutecznie zabezpieczy dętkę przed rozerwaniem. Dzięki temu jazda będzie bezpieczna i przyjemna.