Wiązania skiturowe a wysiłek fizyczny

12/07/2021

Wiązania skiturowe znacznie różnią się od tego, do czego ludzie przyzwyczajeni są w zjazdowych modelach. Właściwie, jeżeli ktoś nie podejdzie w odpowiedni sposób do ich zakupu, nie będzie mógł w ogóle uprawiać skituringu.

Tego typu wiązania wyróżniają się tym, że umożliwiają intensywny wysiłek fizyczny nie tylko podczas zjazdów. Są one tak przygotowane, aby można było w nich również podchodzić pod górę. W obydwu tych przypadkach stopa pracuje w zupełnie inny sposób, co muszą uwzględniać lekkie wiązania skiturowe.

Waga wiązań skiturowych

Ktoś może powiedzieć, że waga wiązań skiturowych na pewno nie ma tak wielkiego znaczenia. Jest to błędne myślenie. Tak może mniemać osoba, która nigdy nie miała do czynienia z tym rodzajem nart.

Otóż, w przypadku kilkugodzinnych podchodów pod górę, jak również zjazdów, każdy, nawet najmniejszy element jest ważny. Również takie wiązania, które sprawiają, że but nie wypina się w sposób nieoczekiwany z nart. Nie tylko zresztą chodzi tu o wysiłek fizyczny, ale również o bezpieczeństwo narciarza.

Dobre wiązania skiturowe

Wiele osób docenia wiązania skiturowe szynowe. Dlaczego? Ponieważ obecne są już one od wielu lat na rynku, zapewniając maksymalny komfort i wygodę. Tylko że ich waga jest całkiem spora. Można z nich z powodzeniem korzystać, ale przy dłuższych, cięższych wyprawach można odczuć dyskomfort.

Lepiej postawić na coś, czego waga jest zdecydowanie mniejsza. Należy więc z uwagą sprawdzać rodzaje wiązań, jakie można kupić osobiście lub online.