sakwy rowerowe

Wygodne, pojemne i komfortowe sakwy na rower

10/18/2021

Jednym z elementów, który bardzo często towarzyszy podczas jazdy na rower, są sakwy. Montowane z przodu lub z tyłu, o różnej budowie, są miejscem, gdzie rowerzyści mogą pochować swój dobytek, bez konieczności zabierania dodatkowych plecaków, jeżeli nie ma takiej potrzeby. Sakwy rowerowe dostępne są w różnych wersjach, w polecanych sklepach dla rowerzystów.

Rodzaje sakwy na rower

W pierwszej kolejności należy poznać rodzaje, jakie dostępne są na rynku. Oto najczęściej wybierane modele:

  • sakwy boczne – montowane po bokach bagażnika,
  • sakwy na górę bagażnika,
  • worek,
  • sakwy na przednie koło,
  • sakwy na kierownicę,
  • sakwy podsiodłowe,
  • sakwy trójkątne, montowane na ramie roweru, znajdują się pomiędzy nogami rowerzysty,
  • sakwy na ramę.

Wybór jest naprawdę ogromny. Nie łatwo będzie podjąć decyzję. Warto uwzględnić swój sposób jazdy na rowerze – czy są to wypady kilkudniowe, wymagające zabrania ze sobą większej ilości bagażu? Czy też są to może krótkie trasy rowerowe, które na dodatek odbywają się raz na jakiś czas?

Wygoda i komfort

Sakwy rowerowe w żaden sposób nie mogą przeszkadzać w jeździe. Tak, są one potrzebne, funkcjonalne i nie raz zapewnią przyjemny wypad na rowerze, ale muszą one zostać zamontowane w taki sposób, aby nie powodowały dyskomfortu dla użytkownika. Należy więc bardzo dokładnie przemyśleć ich obecność oraz sposób montażu. Warto również sprawdzić, na co dokładnie pozwala sam rower, jeżeli chodzi o montaż. Tutaj można sprawdzić różne modele sakw.

sakwy rowerowe

Osoby, które jeżdżą na krótkie trasy na pewno nie będą chciały wybrać takiej sakwy, której pojemność wynosi 70L. Będą one zbyt duże – chyba, że zabiera się do środka wyposażenie i prowiant dla przynajmniej kilku osób. Na tak krótkie trasy najlepszą propozycją okazać się mogą te sakwy, których pojemność nie przekracza 20L. Małe, zgrabne, zmieszczą wszystko to, co potrzebne jest na krótkiej trasie.