09/08/2019

W dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością cieszą się rowery. To najpopularniejszy środek transportu zaraz po samochodzie. Dzięki niemu można dotrzeć w większość miejsc, również tych oddalonych o wiele kilometrów. Firmy produkujące jednoślady co rusz prześcigają się w coraz to nowszych modelach, które charakteryzować się mają designem, wytrzymałością oraz praktycznością. Na rynku spotkać można również polskie przedsiębiorstwa, które z powodzeniem radzą sobie na arenie międzynarodowej.

Firma Rowerowa Kross

W 1990 roku Zbigniew Sosnowski otwarł swój pierwszy sklep rowerowy, który z czasem przeistoczył się w hurtownię, a w późniejszych latach w montownię rowerów. Z biegiem kolejnych lat firma Zbigniewa Sosnowskiego zaczęła się rozrastać i dziś jest największym dystrybutorem rowerów nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Rozwój firmy przerósł oczekiwania samego właściciela. Dziś rowery Kross wykorzystywane są na różnego rodzaju zawodach. Firma posiada również swój zespół Kross Racing Team w barwach, którego jeździ między innymi Maja Włoszczowska.

Przełom w firmie Kross

W 2006 roku rowery firmy Kross zostały podzielone na grupy: miejskie, górskie, szosowe, dziecięce, cross oraz trekkingowe. W 2017 roku firma produkująca rowery Kross wykupiła holenderską spółkę Multicycle, która produkowała eBike, czyli rowery elektryczne. Dzięki temu na ulicach można zobaczyć rowery firmy Kross z napędem elektrycznym.