Buty narciarskie Dalbello – innowacyjne obuwie sportowe

08/02/2021

Narciarstwo jest wspaniałym sportem, który ma tysiące miłośników na całym świecie. Nawet w Polsce narciarze i narciarki poświęcają się karierze sportowej osiągając liczne sukcesy na wszelkiego rodzaju zawodach, zwłaszcza na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Jednak aby móc cieszyć się wysokimi wynikami konieczne jest posiadanie dobrego ekwipunku, który pozwoli sportowcowi na wykorzystanie swojego pełnego potencjału. Poza nartami i specjalnym ubiorem ważne jest też obuwie narciarskie, dające każdemu narciarzowi swobodę ruchu i odciążające jego stopy. Warto przyjrzeć się butom narciarskim Dalbello – jednej z najpopularniejszych marek na świecie.

Buty narciarskie Dalbello – profesjonalny ekwipunek dla każdego

Włoska firma Dalbello od ponad 50 lat produkuje buty narciarskie, cały czas zbierając wiedzę na ich temat i równie potrzebne doświadczenie. Skutkiem jej wieloletniego rozwoju jest fakt, że współcześnie buty z logo włoskiego producenta można chociaż raz zobaczyć na podium podczas prawie każdych Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Buty narciarskie Dalbello są projektowane nie tylko przez profesjonalnych inżynierów, ale również przez samych zawodowych narciarzy, którzy regularnie testują produkty firmy i dzielą się z projektantami swoimi przemyśleniami na ich temat, a także sami udzielają im wskazówek, rad i odpowiedzi na wszelkie pytania związane z obuwiem sportowym.

W połączeniu z indywidualizmem, z jakim podchodzą do każdej pary butów, a także licznymi nowoczesnymi rozwiązaniami produkcyjnymi daje to najlepszej jakości buty narciarskie sprawdzające się tak samo dobrze u profesjonalnych narciarzy, jak i u amatorów sportów zimowych i dzieci.

Buty narciarskie Dalbello damskie – wsparcie dla każdej narciarki

W kolekcji butów narciarskich Dalbello można znaleźć także liczne modele przystosowane do kobiecej budowy ciała. Sprawia to, że narciarki mogą osiągać tak samo dobre wyniki jak męska część użytkowników butów Dalbello. Charakteryzują się one również popularną wśród kobiet szatą graficzną, która pozytywnie wpływa na samopoczucie każdego użytkownika.

Damskie buty narciarskie Dalbello, tak jak w przypadku swojego męskiego odpowiednika, zostały opracowane w oparciu o liczne opinie i rady profesjonalnych narciarek. Mają one doskonałą wiedzę na temat wszystkich utrudnień z jaki muszą się mierzyć osoby o kobiecej budowie ciała, dzięki czemu damskie obuwie sportowe Dalbello jest w stanie wesprzeć każdą narciarkę na stoku.

Nowoczesne rozwiązania stosowane podczas produkcji butów Dalbello

Wcześniej wspomniane w artykule innowacyjne rozwiązania stosowane przez projektantów na pewno zaciekawiły wielu czytelników. Jakie konkretne cechy sprawiają, że buty sportowe Dalbello są tak nowoczesne? Jest to chociażby używany w 90% obuwia włoskiej firmy system GripWalk, czyli polimerowa podeszwa o specjalnym, wypukłym kształcie.

W połączeniu z solidnym bieżnikiem pozwalają one na bezproblemowe poruszanie się po największych zaspach.

Inną, ciekawą cechą butów Dalbello jest tzw. system My Fit. Jest to specjalna konstrukcja wkładek i skorupy buta, która sprawia, że idealnie dopasują się one do kształtu stopy użytkownika w zaledwie osiem minut od założenia. Gwarantuje to najwyższy poziom komfortu podczas każdego zjazdu.

Warto też wspomnieć o strukturze konstrukcyjnej 3D Grip. Charakteryzuje się ona łukiem stopy zaprojektowanym w taki sposób aby oprócz ochrony stopy przed zniekształceniami przenosił on jak najwięcej używanej energii bezpośrednio do nart. Umożliwia to szybszą jazdę przy mniejszym stopniu zmęczenia.

Oczywiście jest to jedynie kilka pozycji z całej listy innowacyjnych rozwiązań stosowanych przez firmę.