kółka do deskorolki

Co warto wiedzieć o kółkach do deskorolki?

12/04/2022

Kółka do deskorolki są tworzone ze specjalnego tworzywa, które ma różne twardości. Konstrukcja kółek bazuje na rdzeniu i bieżni. Łożyska są w tym wypadku osadzone w rdzeniu kółka, natomiast powierzchnia styku ma za zadanie utrzymywać kontakt z podłożem. Jak wybrać idealny zestaw takich kółek? Gdzie można je kupić? O czym pamiętać podczas wyboru?

Kółka do deskorolki

W sprzedaży znajdziemy kółka w zestawach, po 4 sztuki w każdym zestawie. Jeśli dojdzie do zniszczenia nawet jednego kółka, wtedy warto zakupić nowy zestaw. Co jest ważne podczas zakupu? Nie bez znaczenia jest rozmiar i twardość kółek. To istotna kwestia, gdyż kółka i łożyska określają, jak gładko jeździ deskorolka po danej powierzchni. Trudno jest jednoznacznie wskazać, jakie kółka będą dla nas najlepsze. Każdy skater ma własne potrzeby i oczekiwania. Faktem jest, że te produkty muszą odznaczać się połączeniem przyczepności i poślizgu. Dobrym wyborem są cenione marki, które stawiają na bardzo dobrą jakość kółek. Pamiętajmy o tym, że nowoczesne kółka do deskorolki znajdziemy w internetowym  sklepie.

kółka do deskorolki

Rozmiar kółek o podstawa

W trakcie zakupu nie możemy pomijać rozmiaru kółek. Muszą one pasować do naszej deski. Co ciekawe, rozmiar zazwyczaj oznacza średnicę. Jest ona podawana przez producentów w milimetrach. Poza tym, znaczenie ma też szerokość kółka i powierzchnia styku. Średnica kółek do deskorolki bez wątpienia wpływa na osiąganą prędkość i przyspieszenie. Małe kółka w tej sytuacji szybciej przyspieszają, ale nie utrzymują odpowiedniej prędkości zbyt długo. Odwrotnie sprawa wygląda w przypadku dużych kółek.