kije trekkingowe

Czas ruszać w drogę!

04/06/2021

Do niedawna kije trekkingowe należały do rzadkości na szlakach turystycznych. Dziś, cieszą się dużą popularnością – niezależnie od wieku. Warto dowiedzieć się więcej na temat ich zalet.

Samo zdrowie!

Kijki do trekkingu zapewniają przede wszystkim wygodę podczas marszu. Spacer staje się łatwiejszy i przyjemniejszy. Dzięki kijkom przenoszony jest na nie ciężar, tym samym pomagając kręgosłupowi oraz stawom dolnych kończyn. Dbają również o odpowiednią równowagę i stabilizację. Idąc, można mieć uczucie większej pewności, swobody i uniknąć upadku – co jest bardzo ważną kwestią dla starszych osób.

Skutkiem używania kijków trekkingowych jest uczucie zmniejszonego odczucia wysiłku. To dobry trening też dla wielu części ciała, który wymaga zaangażowania wielu mięśni.

kije trekkingowe

Jak dobrać odpowiednie kijki do trekkingu?

Warto zwrócić na materiał, z którego wykonane są kijki. Gdy produkt wykonany jest z nisko jakościowo materiałów, może okazać, że kijki szybko się zepsują. Warto pamiętać, że spoczywa na nich duży ciężar. Muszą być one lekkie i posiadać wytrzymałe stopy aluminium. Najczęściej wykorzystywany jest stop duraluminium, który zapewnia dużą wytrzymałość.

Kolejną ważną kwestią jest długość kijków oraz sposób składania. Ważnym elementem jest kompaktowość, gdyż często trzeba je przetransportować i nie zawsze można je trzymać w rękach. Najpopularniejszymi kijkami są trzysegmentowe, które można łatwo spakować.

Kijki do trekkingowe to obowiązkowy sprzęt dla każdej osoby, która lubi być aktywna.