kurtka rowerowa

Czy rower w czasie jesieni to dobry pomysł?

09/09/2020

Wielu rowerzystów uważa, że sezon do jazdy kończy się wraz z pierwszymi dniami jesieni. Z drugiej jednak strony są i takie osoby, dla których wiatr, deszcz i niska temperatura nie są żadną przeszkodą do tego, aby nadal jeździć na swoim rowerze. Czy faktycznie takie warunki nie stanowią żadnego przeciwskazania? Jak się okazuje nie, lecz tylko pod warunkiem, że posiada się odpowiednią kurtkę na rower.

Kurtka rowerowa

Co grozi rowerzyście?

Przed czym może ochronić jesienna kurtka na rower? Każdy doskonale wie, że jesień to nieszczególnie dobra pora na jazdę na rowerze. W czasie tej pory roku temperatura drastycznie spada, rośnie wilgotność oraz opady deszczu, a także wzmaga się wiatr. Wszystko to powoduje, że jazda na rowerze nie tylko nie jest przyjemnością jak w lecie, lecz co najważniejsze, oznacza ogromne ryzyko przeziębienia. Można tego uniknąć, jeśli tylko założy się na rower odpowiednią kurtkę.

Jaka powinna być dobra kurtka na rower?

Jaka zatem powinna być dobra kurtka na rower? Przede wszystkim powinna być dobrze przylegająca do ciała. Na nic się zda nawet najlepiej ocieplana jesienna kurtka na rower, która będzie doskonale wodoodporna i oddychająca, jeśli nie będzie właściwie przylegać do ciała i będzie pozostawiać szczeliny, przez które skóra będzie narażona na zimno, wiatr i deszcz. Z tego powodu materiał, z którego będzie wykonana, musi być odpowiednio elastyczny, aby pracował wraz z ciałem i układał się względem niego.