Czym jest serwis nart desek i na czym polega?

11/16/2019

Sporty zimowe dają mnóstwo frajdy i satysfakcji każdemu, kto rozpocznie z nimi swoją przygodę. Warto wiedzieć jednak o tym, że każdy sprzęt sportowy wymaga serwisowania raz na jakiś czas. Nie inaczej jest z nartami czy snowboardem. Serwis snowboard w Krakowie oraz serwis nart w Krakowie to te miejsca, do których trzeba zanieść swoje deski przed rozpoczęciem sezonu na stoku.

Serwis nart w Krakowie

Na czym polega serwisowanie nart? Czy wystarczy zrobić to tylko na początku sezonu, a później ma się już spokój? Odpowiedź jest negatywna. Dla pełnego komfortu jazdy oraz bezpieczeństwa, narty do serwisu trzeba będzie oddawać co kilka tygodni. Kto zatem planuje naprawdę aktywny czas na stoku, musi się na to nastawić. Serwisowanie polega między innymi na smarowaniu nart odpowiednio dobranym smarem. Bardzo często w serwisach używany jest smar adekwatny do przedziału różnych temperatur. Poza tym w serwisie dokonuje się również ostrzenia krawędzi, jak również prawidłowego wiązania. Prawidłowe napięcie wiązań ma niebagatelne znaczenie między innymi dla bezpieczeństwa na stoku.

Serwis snowboard w Krakowie

Podobnie rzecz się ma z oddaniem deski snowboardowej do serwisu. Kto nigdy nie zajmował się serwisowaniem swojego sprzętu zimowego na własną rękę, musi sobie to odpuścić i skorzystać z pomocy profesjonalistów. Aby uniknąć kolejek i przestojów związanych z bardzo dużym wzrostem zainteresowania serwisami nart i snowboardów w grudniu, ze specjalistami warto jest się skontaktować jeszcze w listopadzie.