Czym wyróżniają się narty zjazdowe?

12/10/2021

Osoby, które po raz pierwszy będą miały do czynienia z nartami, powinny zdobyć na początek nieco więcej informacji odnośnie tego, co zamierzają zakładać na nogi. Może na pierwszy rzut oka wydaje się, że jazda na nartach jest łatwa, ale bez odpowiedniego sprzętu, tak na prawdę nic się nie uda dokonać na stoku. W jaki sposób należy dobrać narty zjazdowe? Oto kilka wskazówek, które to mogą się przydać.

Osobiste parametry

Narty zjazdowe damskie, męskie oraz dziecięce powinno wybierać się pod względem osobistych parametrów. Nawet korzystając z wypożyczalni użytkownicy będą zapytani o wzrost, czy o wagę. Nie należy tego odczytywać w zły sposób.

Pracownik wypożyczalni będzie chciał w odpowiedni sposób dobrać sprzęt do danej osoby. Podobnie więc będzie w sklepie. Warto więc przed wizytą w takim miejscu odpowiednio się wymierzyć (a w szczególności dzieci). Dzięki temu sprzęt zostanie zostanie należycie dobrany, co okaże się nie lada atutem na stoku.

Narty dla osób zaawansowanych

Pod uwagę bierze się również płeć. Narty zjazdowe męskie powinny sięgać do twarzy, ale nie wyżej niż do czoła. W przypadku kobiet sytuacja ma się zupełnie inaczej. A jak powinny narty zjazdowe wybierać osoby zaawansowane?

Wszystko tak naprawdę zależy od umiejętności, a także preferowanej techniki jazdy. Osoby jeżdżące na nartach już od wielu lat, są w stanie na tyle „wyczuć” już poszczególne modele, że bez trudu będą one w stanie określić to, co jest im najbardziej potrzebne. Dzięki temu będą odczuwać satysfakcję z jazdy.