kije do nart head

Dlaczego warto mieć kije do nordic walkingu?

10/09/2021

Jeszcze wiele lat temu sporo osób śmiało się ze starszych osób, które spacerowały z kijkami po parkach, ale jednak wynikało to z braku świadomości na temat nordic walkingu. Od jakiegoś czasu można zauważyć, że nawet osoby w średnim wieku decydują się na taką formę aktywności i choć można mieć na ten temat różną ocenę, to jednak należy pochwalić, że tacy ludzie nie siedzą w domach. Należy pamiętać, że nordic walking wymaga posiadania odpowiednich kijów, ale zasadnym wydaje się pytanie, dlaczego tak naprawdę warto je mieć? Odpowiemy sobie na to pytanie w naszym tekście.

Utrzymanie odpowiedniej sylwetki

Kije do nart head przede wszystkim służą do zachowania odpowiedniej sylwetki. Nie dość, że dzięki nim łatwiej się spaceruje, to też umiejętne ich stawianie pozwala na wyprofilowanie odpowiedniej postawy ciała, o czym zapewne niewiele osób wie. Dlatego starsze osoby jak najbardziej powinny decydować się na nordic walking, bo nie dość, że jest to na ich siły witalne, to w dodatku można dzięki temu spacerować nie garbiąc się i trzymać cały czas proste plecy. Nie można zapomnieć o tym, że kijki nordic walking składane pozwalają na schudnięcie, więc jeżeli czujesz, że ważysz za dużo, to warto właśnie od tego zacząć.

Pozwalają zachować rytm

kije do nart head

Nordic walking to rytmiczna aktywność polegająca na stateczności, ale tej dobrze rozumianej. Nie dość, że nie wymaga ona zbyt wielkiej siły, to w dodatku człowiek może poczuć się lepiej. Kije nordic walking regulowane są w taki sposób, że każdy może je dostosować do własnych potrzeb, ale jednak warto zakupić je takie, aby właściciel czuł się z nimi jak „za Pan brat”.