wkładki do butów narciarskich

Elementy konstrukcyjne buta narciarskiego

10/11/2021

Wkładki do butów narciarskich to kolejny element komfortowej jazdy na nartach. Z reguły osoby, które mają problemy ze zmęczeniem nóg lub poważnymi cechami ortopedycznymi stopy, myślą o indywidualnych wkładkach. Dla takich osób wkładki szyte na miarę są koniecznością i to nie tylko podczas jazdy na nartach.

Co odróżnia niestandardowe wkładki od próbek produkcyjnych?

Wiele osób często zaniedbuje indywidualne wkładki i jeździ ze zwykłymi. Komuś udaje się znaleźć dla siebie odpowiednie standardowe wkładki, komuś nie. Wykonane na zamówienie, wkłady do butów narciarskich zawsze dobrze pasują i pozwalają na mniejsze zmęczenia i dłuższy komfort jazdy na nartach. Czym odróżniają się niestandardowe wkładki?

  • rozkład obciążenia na całej powierzchni stopy – odpowiednio toczenie nie prowadzi do powstawania odcisków;
  • optymalne podparcie łuku stopy;
  • wypełnienie ubytków wokół pięty;
  • stały kontakt z niemal całej powierzchni stopy i wkładki.

Wkładki do butów narciarskich na wymiar

Dobre wkładki do butów narciarskich (sprawdź tutaj: https://dobrenarty.pl/narciarstwo/odziez-narciarska/wkladki-do-butow/) kosztują znacznie mniej niż buty i zawsze można je wymienić z jednej pary butów na drugą. Profesjonaliści narciarstwa alpejskiego zawsze używają szytych na miarę butów i wkładek. To jedyny sposób na spędzenie 6 godzin na stoku każdego dnia.

Jako indywidualna wkładka do butów narciarskich ortopedyczna przedstawia najbardziej odpowiednie na rynku wkładki odporne na zużycie. Posiadają doskonałe właściwości modelujące i korygujące, dzięki czemu precyzyjnie dopasowują się do kształtu stopy. Otrzymujesz pełnowartościowy kształt stopy z głębokimi, stabilizującymi nadrukami na pięcie. Laminowane z wytrzymałą cholewką wkładki zapewniają lata intensywnego użytkowania bez kompresji i zużycia.