Gdzie jechać na biwak?

08/24/2020

Mając do wyboru wakacje all inclusive za granicą lub biwak nam mało znanym polskim jeziorem, spora rzesza ludzi wybrałaby tę pierwszą opcję. Jednak biwakowanie może być naprawdę fajne – na pewno znacznie ciekawsze niż codzienne leżenie w basenie i popijanie kolejnego drinka.

Warto jednak przemyśleć, gdzie najlepiej będzie rozbić swój namiot i spędzić ciekawie urlop. Pole kempingowe usiane są po całej Polsce. Do wyboru są piękne Mazury, praktycznie całe nadbrzeże, a także górskie doliny. Coraz więcej młodych rodzin zabiera swoje pociechy na tego typu krajoznawcze wyprawy. Spędzają całe tygodnie pod namiotem 3 osobowym i przeżywają nierzadko wakacje życia.

Co ciekawego robić na biwaku?

Wybierając się na biwak nad jezioro, ma się wiele fajnych perspektyw na miłe spędzanie czasu. Dni płyną zazwyczaj na graniu w siatkówkę z innymi wczasowiczami, kąpaniu w jeziorze czy śpiewaniu przy ognisku. Tego typu wakacje doskonale pamiętają nasi dziadkowie i rodzice, którzy z utęsknieniem je wspominają. Chociażby dlatego warto zabrać swoją rodzinę choć raz na wakacje na biwak. Dobrze jest, jeśli dziecko wie, że świat jest różnorodny i czasem wolny czas spędza się w hotelowym basenie a czasem rozbijając z tatą namiot 3 osobowy. Zresztą, dla dzieciaków to prawdziwa frajda spędza właśnie w taki sposób czas.

Czego można się spodziewać biwakując?

Z pewnością, przygotowując się na wyjazd z maluchem, trzeba przygotować się bardziej niż jadąc w pojedynkę lub tylko z partnerem. Warto zabrać dla dziecka gotowe jedzenie – na przykład obiadki w słoiczku, czy gotowe musy – w razie gdyby nie chciało ono jeść przyrządzonych naprędce potraw. Koniecznie trzeba zabrać również płyn na komary i kleszcze. Namiot 3 osobowy nie ochroni naszej rodziny przed atakiem tych owadów. Warto zainwestować również w moskitierę, którą wywiesi się na wejściu do naszego domku biwakowego.