Jak kupić kurtkę narciarską: Kompleksowy przewodnik dla kobiet i mężczyzn

10/02/2022

Chcesz w tym sezonie ruszyć na stok? Będziesz potrzebował oczywiście kurtki. Odpowiednia kurtka zapewni Ci ciepło i suchość, gdy na zewnątrz jest 10 stopni, a także chłód, gdy jest 20. Ochroni Cię przed wiatrem i śniegiem, co sprawi, że nie skończysz jako popsicle na dole góry.

Kurtka narciarska – skąd wiadomo, że odpowiednia?

Ale skąd wiesz, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni? Po pierwsze: Czym jest kurtka narciarska? Może się wydawać, że to coś nowego pod stosem swetrów w twojej szafie, ale w rzeczywistości kurtka narciarska jest znana od czasów, kiedy jeździliśmy na nartach.

Zasadniczo jest to zewnętrzna warstwa zaprojektowana, aby utrzymać ciepło i suchość w śnieżne dni lub chłodne noce. Innymi słowy: są one niezbędnym całorocznym strojem dla każdego, kto lubi spędzać czas na zewnątrz w każdych warunkach klimatycznych.

Czy muszę go mieć? Jeśli planujesz spędzać znaczną ilość czasu na zewnątrz w kurtce narciarskiej, to tak – zdecydowanie powinieneś rozważyć jej zakup. Tutaj wyjaśnimy, czym są i jak je kupić.

Co to jest kurtka narciarska?

Kurtka narciarska jest lekkim, odpornym na warunki atmosferyczne ubraniem zaprojektowanym, aby utrzymać ciepło i suchość, gdy jesteś na zewnątrz w chłodniejsze dni.

Wiele kurtek narciarskich jest również zaprojektowanych tak, aby chronić Cię przed wiatrem, więc jest mniej prawdopodobne, że poczujesz dreszcze od chłodnego powietrza.

Kurtka ma zazwyczaj lekką podszewkę, która zapewnia dodatkowe ciepło i wodoodporną powłokę zewnętrzną, która utrzymuje suchość, więc jest czymś więcej niż tylko płaszczem.

Rodzaje kurtek narciarskich

Bomber – Kurtka typu bomber będzie miała cięższy materiał, więc nie musisz się martwić, że warstwy będą zbyt cienkie. Kurtki typu bomber najlepiej sprawdzają się w chłodniejszych klimatach i zapewniają doskonałą ochronę przed wiatrem i śniegiem.

Motif – Kurtki narciarskiej tej marki są idealne, jeśli lubisz styl, ale nie kolor. Możesz wybierać z ogromnej gamy różnych wzorów i stylów, więc możesz znaleźć taki, który będzie Ci idealnie pasował.

Woskowana – Kurtka woskowana jest jak wielofunkcyjny przedmiot dla narciarza. Może być używana do warstwowania i ochrony przed wiatrem i śniegiem, ale także utrzymuje suchość, gdy jesteś w mokrej pogodzie.