Jak wybrać kijki do nordic walking?

06/03/2020

Wśród najbardziej popularnych form rekreacji w ostatnich latach można w szczególności wyróżnić sport taki jak nordic walking. Jest to marsz, w czasie którego wykorzystane są kijki nordic walking.

Jak wybrać kijki?
Aby uprawianie tego rodzaju sportu było w pełni efektywne należy w odpowiedni sposób dobrać kije nordic walking. Przede wszystkim powinny one posiadać przymocowane rękawiczki, a także gładką rękojeść. Produkt wykorzystywany podczas nordic walking często jest mylony z innymi rodzajami kijów. Dlatego warto dokonać jego odpowiedniego i przemyślanego wyboru. Kijki przeznaczone do uprawiania tego rodzaju sportu są znacznie krótsze niż na przykład kijki przeznaczone dla narciarzy biegowych.

Na co zwrócić uwagę?
Podczas wyboru odpowiednich kijków do nordic walking warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim jest to konstrukcja kijków, a także sposób wykonania ich rękojeści. Ważne, aby elementy te były wykonane z materiałów o ergonomicznym charakterze i aby były dobrze dobrane do dłoni. Rękawiczka, która znajduje się w tym produkcie także powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, aby nie krępowała ruchów osoby ćwiczącej. Kijki do nordic walking powinny także posiadać odpowiednią wagę, aby nie były zbyt ciężkie dla osoby ćwiczącej. Produkt ten powinien charakteryzować się przede wszystkim lekkością, a także wygodą i komfortem podczas użytkowania.