kask rowerowy

Jakie powinno być podstawowe wyposażenie rowerzysty?

04/28/2021

Przemieszczanie się rowerem to świetna sprawa. Przede wszystkim jest to forma relaksu, z której korzysta miliony Polaków zarówno młodych, jak i ludzi w podeszłym wieku. Trzeba jednak pamiętać o tym, że przejażdżki rowerowe pomimo tego, że jest to przyjemna sprawa, potrafią być też męczące, a biorąc pod uwagę ruch uliczny czy też spore skupiska ludzi w parkach nawet niebezpieczne. Każdy z rowerzystów powinien dbać o swoje zdrowie oraz innych uczestników na drodze. Co powinien mieć na sobie rowerzysta? Na co powinien zwracać uwagę? Zapraszamy do naszego artykułu.

Kask rowerowy

Trzeba powiedzieć, że sporo grono osób nie korzysta z kasku rowerowego i trudno się nawet temu dziwić, szczególnie w okresie letnim, kiedy każdy się poci, a dodatkowy ciężar na głowie powoduje dodatkowe obciążenie, jednak jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Zdarzają się sytuacje, w których to rodzice podróżują z dziećmi i chcą dać dobry przykład bezpiecznego podróżowania i w takiej sytuacji zakładają kaski do roweru na głowy zarówno sobie, jak i dzieciom. Posiadanie kasku na głowie może ochronić przed poważną kontuzją głowy i wizytą w szpitalu. Często wystarczy tylko chwila nieuwagi, by coś się stało, a kaski na rower to bardzo praktyczne rozwiązanie.

kask rowerowy

Ochraniacze

Nie na darmo mówi się „przezorny zawsze ubezpieczony”. Zakładając na głowę kaski rowerowe warto dołożyć do nich ochraniacze czy to na kolana, czy na łokcie. Będzie to dodatkowa ochrona przed ranami i stłuczeniami ciała. Upadki z roweru zdarzają się nierzadko, a szczególnie młodym osobom, które dopiero co uczą się jeździć na rowerze i porywa ich brawura.