klucze do roweru

Klucze do roweru, które warto mieć przy sobie w trakcie jazdy

10/15/2022

Podręczne klucze do roweru są bardzo przydatne. Dzięki nim można majsterkować w swoim jednośladzie. Warto dowiedzieć się, jakie podręczne klucze do roweru są najlepszym wyborem.

Klucze do roweru

Okazuje się, że pojedynczy klucz bardzo łatwo zapodziać, zwłaszcza wtedy, kiedy rowerową pasję dzieli się z innymi członkami rodziny. Warto postawić na zestawy podręcznych kluczy rowerowych. Można je zakupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Dostępne są w relatywnie niskich cenach. Dobrym pomysłem jest kupno tzw. multitoola, narzędziownika, a także rowerowego scyzoryka. Dobrze wiedzieć o tym, że nowoczesne rowery budowane są w taki sposób, że można je samemu rozebrać oraz złożyć bez pomocy paru kluczy. Warto docenić w tracie podczas niespodziewanej awarii, o ile ma się przy sobie odpowiednie narzędzia. Do tego celu powstały tzw. multitoole, które formą, a ponadto działaniem przypominają nieco szwajcarski scyzoryk. Wiele z nich ewoluowało do tego stopnia, iż zawierają narzędzia, których prawdopodobnie nigdy w życiu się nie użyje.

klucze do roweru

Jakie podręczne klucze do roweru są najlepszym wyborem?

Okazuje się, że absolutne minimum w trasie to klucze imbusowe nr 4 oraz 5. Warto też mieć łyżkę do opon, zestaw naprawczy do dętek, a także do opon bezdętkowych. Każdy miłośnik kolarstwa powinien zaopatrzyć się w odpowiednią spinkę do łańcucha. Z takim zestawem można sobie poradzić z typowymi, przeważnie pojawiającymi się usterkami. Są jednak sytuacje, iż mocno skrzywia się tarcza hamulcowa i urwana zostaje szprycha. W takim przypadku warto mieć przy sobie Torx T25 oraz klucz do nypli. Tego typu narzędzia można zakupić w praktycznie każdym sklepie rowerowym w Polsce. Można je też zamówić przez internet. Podręczne klucze do roweru nierzadko ratują sytuację, w której pojawia się niespodziewana awaria jednośladu w trasie (sprawdź tutaj). Narzędzia rowerowe najlepiej zakupić od renomowanego producenta, gdyż jakość zawsze powinna być najważniejszą kwestią. Niestety nie każdy o tym pamięta, co potem przyczynia się do pojawienia się problemów.