Kurs Coastal Skipper/Yachtmaster Offshore Shorebased

05/18/2021

Kurs Coastal Skipper/Yachtmaster Offshore Shorebased to zaawansowane szkolenie stworzone z myślą o doświadczonych skipperach które jest wypełnione informacjami niezbędnymi do bezpiecznego nawigowania po przybrzeżach oraz offshore.

Dzięki opisywanemu szkoleniu można zdobyć praktyczną wiedzę na poziomie odpowiednim w trakcie egzaminów Yachtmaster Costal oraz Yachtmaster Offshore. Co więcej, podczas takiego kursu kładzie się nacisk na zaawansowaną nawigację oraz planowanie drogi. Podczas tego rodzaju czynności bierze się pod uwagę prognozę pogody.

Praca na najwyższym poziomie

W trakcie kursów pracuje się na mapach papierowych oraz na innowacyjnych ploterach specjalnie zaprojektowanych w taki sposób, aby z ich użyciem można było ćwiczyć nawigację elektroniczną. Cały kurs składa się z 40 godzin nauki i jest podzielony na kilka sesji. Podczas trwania kursu uczestnik podchodzi do trzech testów sprawdzających. Wszystkie materiały związane z kursem są w języku angielskim. 

Program kursu

Podczas Kursu Coastal Skipper/Yachtmaster Offshore Shorebased uczestnik nabywa umiejętności z zakresu position fixing, plotting weather systems, collision regulations, customs and excise regulations for cruising abroad, czy też use of almanacs and admiralty publications. Wszystkie materiały są przystępne dla uczestnika oraz stopniowo poszerzają jego wiedzę.