Kurtka na narty – cechy i wybór odpowiedniego modelu.

06/15/2021

Zimowe szaleństwo to aktywność dla tych, którzy posiadają pewne umiejętności, chęci i odpowiedni ekwipunek. Dobrze dobrane wyposażenie narciarza z pewnością przyniesie mu jeszcze większą przyjemność z jazdy, jak również zadba o jego bezpieczeństwo. Oprócz samego sprzętu w postaci nart, butów czy kijków, sportowcy powinni posiadać również prawidłowo dopasowany strój. Jednym z jego najważniejszych elementów jest kurtka narciarska. Czym powinna cechować się odzież zimowa? Jak dobrać najlepszy model ubrań do użytkownika? Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?

Cechy i właściwości sportowej odzieży zimowej

Ubrania przeznaczone do wykorzystania podczas aktywności ruchowej muszą być przede wszystkim dopasowane do odbiorcy, jak również wykonane z odpowiedniego materiału. Dlatego też dobre kurtki narciarskie powinny przede wszystkim być oddychające, posiadać odpowiedni system wentylacyjny, jednocześnie nie wychładzając organizmu.

Tego rodzaju odzież najczęściej jej wiatroszczelna i nie przemaka. Dodatkowo posiada wewnętrzną, zapinaną podszewkę jak również system różnorodnych kieszeni i zapięć. 

Jak wybrać odpowiednią kurtkę na narty? Na które parametry zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wybór kurtki zimowej

Zakup odzieży narciarskiej dla wielu ludzi może okazać się dość kłopotliwy. Mnogość artykułów oraz różnorodnych technologii produkcji daje mnóstwo możliwości. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji warto rozpatrzeć kilka czynników i poznać główne parametry tego rodzaju odzieży. 

Kurtka na narty powinna być dopasowana do celu i jej przeznaczenia. Warto także uwzględnić poziom zaawansowania sportowca i częstotliwość jej wykorzystania. Podczas kupna kurtki narciarskiej ważne są również:

  • rozmiar, 
  • oddychalność, 
  • wodoodporność, 
  • obecność kieszonki na karnet narciarski, 
  • dodatkowe wywietrzniki,
  • producent, itp.