L-karnityna – fat burner

06/18/2019

Wszystkie spalacze tłuszczu fat burner osobom, które się na nich znają, kojarzą się z kilkoma składnikami aktywnymi, które mają udowodnione działanie. Laicy zwykle nie mają pojęcia, czego szukać w spalaczach tłuszczu, a tu trzeba dodać, że wiedza to podstawa prawidłowego wyboru tego typu suplementów.

L-karnityna

Substancje wchodzące w skład suplementów typu fat burner powodują tzw. termogenezę. Termogeneza to inaczej wytwarzanie ciepła przez organizm, co ma na celu utrzymania prawidłowej i stałej temperatury ciała. Proces termogenezy ma bardzo duże znaczenie w utrzymywaniu prawidłowej wagi ciała, a po każdym spożytym posiłku temperatura ciała delikatnie podwyższa się, co jest skutkiem zachodzących procesów trawiennych. W ten też sposób zostaje zwiększony wydatek energetyczny a tym samym spalanie tłuszczu (tkanki tłuszczowej). Wśród wielu popularnych składników fat burner, na szczególną uwagę zasługuje L-karnityna.

L-karnityna to składnik, który bierze udział w transporcie tzw. długo-łańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów (struktur komórkowych, które odpowiedzialne są za wytwarzanie energii). Następnie, kwasy tłuszczowe obecne w mitochondriach ulegają utlenieniu, co z kolei powoduje wytworzenie energii. W ten tez sposób, L-karnityna, wykorzystując tłuszcze zapasowe jako źródło energetyczne, doskonale pomaga w usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu. Regularne spożywanie L-karnityny, dieta i trening mają rewelacyjny wpływ na utratę masy ciała, a co więcej, związek ten ma udowodnione działanie.