licznik rowerowy z podświetleniem

Licznik rowerowy z podświetleniem – must have każdego rowerzysty!

03/06/2022

Jazda na rowerze jest dziś niezwykle popularnym sportem, można śmiało powiedzieć, że dla wielu osób staje się ona wręcz stylem życia. Dlatego wybierając się na zakupy akcesorów rowerowych, możemy nabawić się nawet lekkiego zawrotu głowy, od ilości i różnorodności tego wyposażenia.

Czy licznik kilometrów to obowiązkowe wyposażenie rowerzysty?

Chociaż taki miernik nie jest absolutnie niezbędny, tak jak na przykład pompka rowerowa czy podstawowy zestaw naprawczy, to jednak dobrze jest mieć sprzęt, który pokaże nam nasze osiągnięcia. Jest to szczególnie ważne dla osób, które traktują jazdę na rowerze jako element profesjonalnego trening lub chcących zredukować wagę i poprawić stan swojego zdrowia.


Licznik rowerowy z podświetleniem pozwoli na wygodne monitorowanie tempa, ilości przejechanych kilometrów i wielu innych parametrów (zależnie od wybranego modelu), niezależnie od pory dnia i pogody. Jest to szczególnie przydatna sprawa podczas długich tras, kiedy kolarz chce równomiernie rozłożyć wysiłek w czasie i odpowiednio rozplanować przerwy.

Jakie liczniki rowerowe mamy do wyboru?

Jak już wcześniej wspomniano, na rynku mamy prawdziwe zatrzęsienie sprzętu rowerowego, w tym liczników różniących się od siebie wyglądem, funkcjami, trwałością, wytrzymałością, no i oczywiście ceną. Na szczęście dobry licznik rowerowy z podświetleniem nie musi kosztować majątku, jednak warto przeanalizować oferty u różnych sprzedawców i obowiązkowo wykonać zwiad wśród znajomych kolarzy lub zerknąć na opinie w internecie (szczegóły tutaj).

licznik rowerowy z podświetleniem

W przyzwoitej cenie możemy nabyć miernik, który nie tylko podświetli nasze osiągi, ale pokaże nam również aktualną temperaturę i ilość spalonych kalorii czy kompas pozwalający określić kierunek jazdy, a także pozwoli na transfer danych do telefonu. Wybrać możemy też modele do przypinania na kierownicę bardziej „na płasko” lub wyposażone w specjalną nóżkę, która pozwoli na wygodniejsze, pionowe odczytywanie danych.