Na co zwrócić uwagę, wybierając narty Elan?

12/02/2020

Aby wybrać porządne narty Elan na lata należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Oryginalne narty od renomowanych producentów nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też tym bardziej warto przemyśleć zakup.

Długość nart ma znaczenie

W pierwszej kolejności warto skupić się na tym, aby wybrać odpowiednią długość nart. Parametr ten najlepiej dopasować nie tylko do swojej wagi, ale również do wzrostu. Wybór odpowiedniej długości nart zależy także od preferowanego stylu jazdy na stoku. Osoby początkujące nie powinny wybierać zbyt szybkich nart ponieważ mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy przy nauce jazdy. Na start najlepszym wyborem są dłuższe narty, dzięki którym będzie można liczyć na doskonałą stabilność na ubitym śniegu. Wraz z wzrostem umiejętności, można oczywiście postawić na mniejsze narty Elan, które są zdecydowanie bardziej skrętne i zwinniejsze.

Jak prawidłowo dobrać solidne narty?

Osoby, które chcą wybrać porządne narty Elan powinny zwrócić uwagę także na ich taliowanie. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznym wcięciu w nartach. Dla osób początkujących najlepszym wyborem są narty, które nie mają dużego wcięcia. W modelach tych początkujący narciarze będą mieli mniejsze problemy z utrzymaniem równowagi. Przy większych wcięciach będzie można wykonać nawet bardzo duże skręty. Producenci dla adeptów narciarstwa polecają modele z najmniejszym zakrzywieniem z przodu i z tyłu. To właśnie taka konstrukcja zapewni olbrzymi komfort i bezpieczeństwo na stoku.

Narty Elan dostępne na https://www.krakowsport.pl/pol_m_Sprzet-zimowy_Narty_Narty-Elan-714.html