Obuwie trekkingowe: z jakich rozwiązań korzystać podczas upałów?

12/06/2019

Bez względu na to, po jakim terenie zamierzamy wędrować, wybór wygodnych i solidnych butów jest sprawą bardzo ważną. Na jakie buty możemy postawić w chwili, gdy nadchodzą upały, a my będziemy wędrować po niezbyt wymagającym terenie?

Buty trekkingowe na upały: co można wybrać?

Choć buty do trekkingu zwykle są kojarzone z solidnymi i sięgającymi za kostkę butami, nie brak i takich rozwiązań, jak sandały. Świetnie sprawdzą się one podczas krótszych wędrówek w niezbyt wymagającym terenie, będą też idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą się cieszyć spacerami wśród jezior. Dla tych, którzy w okresie letnich upałów częściej będą spacerować po lasach, dobrym rozwiązaniem mogą się okazać niskie buty, będące ciekawym połączeniem niskiego obuwia trekkingowego z sandałami. Tu wygodę w trakcie spacerów w upalne dni zapewnia odsłonięta pięta, z kolei pełny przód sprawia, iż sopra chroniona jest przed takimi problemami, jak kontakt z patykami czy drobnymi kamykami.

Obuwie na letnią wycieczkę: co jeszcze można wybrać?

Wybór w sklepie online polarsport.pl butów trekkingowych jest coraz szerzy, dzięki czemu każdy z nas może znaleźć idealne rozwiązanie na dłuższy spacer w letni dzień. Kto nie przepada za sandałami, ten może postawić na niskie buty sportowe, które posiada cholewkę z otworami przepuszczającymi powietrze. Tam, gdzie liczy się stabilność, dobrze mogą się sprawdzić niskie buty trekkingowe z lekką cholewką, za to z solidną podeszwą. Jeśli takie buty zostaną wykonane z materiału, który pozwala stopie oddychać, będziemy mogli się cieszyć komfortem w trakcie wędrówki nawet wtedy, gdy temperatury będą dość wysokie. Dobre warunki zapewnia stopie nie tylko skóra, ale i sztuczne tworzywa, dzięki którym amatorzy długich wypraw mogą się cieszyć butami coraz lepiej dostosowanymi do ich potrzeb.

Bez względu na porę roku, komfort i bezpieczeństwo w czasie pieszych wypraw są sprawami bardzo ważnymi. Warto w porę zatroszczyć się o wybór trekkingowego obuwia na letnie dni, dzięki czemu nasza stopa nawet w czasie upałów będzie się mogła cieszyć dobrymi warunkami.