uvex downhill

Odpowiednie gogle narciarskie na stok

12/02/2021

Narciarskie gogle Uvex warto mieć przy sobie, podczas zjazdów. Nie tylko, jeżeli chodzi o szlaki narciarskie, ale również podczas szkoleń w specjalnie przygotowanych miejscach. Już na pewno powinny mieć je na sobie osoby, które kochają szybką jazdę. Dzięki dobrze dobranym goglom narciarskim można zapewnić sobie większy komfort jazdy.

Jakie są rodzaje gogli?

Biorąc do ręki Uvex gogle oraz innych, znanych marek, można zorientować się, że w głównej mierze ma się do czynienia z dwoma rodzajami gogli. Otóż w sklepach można otrzymać:

  • gogle sferyczne – cieszą się dużą popularnością, ponieważ można otrzymać je w różnych kolorach. Wyróżniają się tym, że są obłe z zaokrąglonymi szybami o obłym kształcie. Szkło znajduje się blisko twarzy, przez co zasłania ono również większą jej część.
  • gogle cylindryczne – stworzone w oparciu o płaską szybę. Ze względu na to, że nie posiada ono żadnych wypukłości, bardzo trudno je zarysować.
uvex downhill

Odpowiednia cyrkulacja powietrza

Uvex Downhill (sprawdź tutaj), czy też inne, równie popularne marki, muszą zadbać o to, aby w ich produktach została zachowana odpowiednia cyrkulacja powietrza. Element, o którym zapomina wielu producentów. Takich produktów, w zdecydowanej większości powinno się unikać, jeżeli komuś zależy na komforcie użytkowania. Taka dobra cyrkulacja zostanie zapewniona przez szczeliny, które znajdują się w dolnej i w górnej części gogli. To one umożliwiają odprowadzenie wilgoci z parującej skóry, a także zapobiegają parowaniu szkieł. Taki czynnik również należy sprawdzić.