Odzież sportowa – bluza Adidas

09/24/2019

Bluzy o kroju sportowym na dobre zagościły w prawie każdej szafie – jest to niezwykle wygodna część garderoby, dopasowująca się do wielu stylizacji, a przede wszystkim pozwalająca na szybkie narzucenie jej na ramiona, szczególnie w chłodne dni.

Marka sportowa – Adidas

Jeszcze do niedawna bluzy używane były wyłącznie przez sportowców i służyły do ochrony ciała przed zimnem podczas treningów na wolnym powietrzu. Obecnie, odzież ta jest niezbędnym elementem codziennego stroju młodzieżowego, ale również przydaje się osobom starszym.
Bluzy produkowane są przez wielu producentów, lecz do najbardziej znanych marek można zaliczyć firmę Adidas, prekursora w produkcji odzieży sportowej.
Bluzy marki Adidas cechuje wysoka jakość użytych do ich uszycia materiałów – jest to przeważnie czysta bawełna lub bawełna z niewielką domieszką innych włókien, dzięki którym gotowy produkt nie odkształca się podczas prania czy noszenia.

Bluza Adidas – wygoda i elegancja

Rozróżniamy kilka rodzajów bluz – są to bluzy wkładane przez głowę, tak zwane „kangurki”, z dużą kieszenią w przedniej części i kapturem zawiązywanym na troczki, bluzy bez kaptura i bez kieszeni z okrągłym wycięciem pod szyją oraz bluzy rozpinane na całej długości, z kieszeniami i kapturem. Producent oferuje różnorodność kolorów i wzorów – najczęściej wybierane są modele rozpinane, zastępujące sweter lub kurtkę w chłodne dni.

Dużą zaletą bluz jest ich praktyczność – odzież ta jest ciepła, miękka i szybka w zakładaniu. Można ją dopasować do wielu stylizacji, chociaż najlepiej prezentuje się ze spodniami lub legginsami i obuwiem sportowym.