odżywka białkowa

Odżywka białkowa – czyli jak zwiększyć ilość spożywanego białka w diecie?

05/17/2021

Odżywki białkowe są coraz popularniejsze i coraz łatwiej dostępnej na sklepowych półkach czy w sklepach internetowych. Tego typu dodatek do diety jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla zawodowych sportowców, ale także dla każdego, kto chce łatwo i smacznie zwiększyć ilość spożywanego białka w diecie. Jakie korzyści niosą ze sobą odżywki białkowe? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Jak i do czego używać odżywek białkowych?

Odżywka białkowa to bogaty w zdrowe białko dodatek do diety, który może pomóc zwiększyć zarówno podaż makroskładników jak i ilość spożywanych kalorii. Są więc doskonałą opcją dla osób trenujących i chcących przybrać masie – pomagają zwiększyć ilość kalorii w diecie. 

Odżywki białkowe ze Świata Supli można świetnie wkomponować w swoje posiłki, dzięki czemu nie trzeba spożywać ich osobno, jeśli nie do końca przepada się za ich smakiem. Dodają one posiłkom wyjątkowego smaku i aromatu, a także zwiększą ilość zawartego w nich białka. Wystarczy dodać odpowiednią ilość odżywki białkowej do porannej owsianki, aby stworzyć przepyszny wysokobiałkowy posiłek.

Smaki odżywek białkowych

Odżywki białkowe dostępne są w sklepach w wielu smakach i wariantach, począwszy od odżywek czekoladowych czy orzechowych, malinowych i śmietankowych aż do wymyślnych smaków typu tiramisu czy panna cotta. Można dostać zarówno tradycyjne odżywki jak i produkty wegańskie oparte na białku roślinnym. Dzięki szerokiej ofercie smaków każdy może wybrać coś dla siebie.