rama rowerowa

Ramy rowerowe – Jest za mała, co zrobić?

04/11/2019

W przypadku gdy jest to zakup, który podlega zwrotowi najlepiej nie bawić się w żadne sztuczki lub sposoby tylko zwrócić towar do sklepu z którego został on zakupiony i jeszcze raz spróbować dobrać sobie rower zgodny z parametrami naszego wzrostu oraz przekroku. Jeśli nie można tego zrobić z jakiegokolwiek powodu wtedy powstają rozwiązania, dzięki którym w niewielkim stopniu możemy poprawić własną sytuację i sprawić, że ramy rowerowe będą chociaż trochę lepiej pasowały. W artykule zostaną przedstawione rozwiązania, jakie istnieją, aby poprawić sytuację w momencie, gdy rama jest za duża lub za mała.

CO ZROBIĆ GDY RAMY ROWEROWE SĄ ZA MAŁE?

Jeśli rama jest za mała, można nadrobić to w stylowych przypadkach wymianą wspornika siodełka na dłuższą. Ustaw siodełko na odpowiedniej wysokości, czyli w ten sposób, aby w momencie maksymalnego wyprostu, gdy nasza stopa na pedale znajdzie się na godzinie 6, kolano było tylko delikatnie ugięte. Wtedy jeśli musiałeś w tym celu wysunąć wspornik poza linię umieszczoną na tym wsporniku, która oznacza punkt graniczny, którego nie można przekraczać, wymień wspornik na dłuższy.

CO ZROBIĆ, GDY RAMA JEST ZA DUŻA?

Jeśli rama jest za duża, ale tak naprawdę za duża, że nie możesz swobodnie stać tylko zwisasz na ramie, a Twoje nogi nie dotykają ziemi lub obniżając maksymalnie siodełko dotykasz pedały tylko palcami, wtedy na niewiele zdadzą się jakiekolwiek porady.
Jeśli natomiast potrzebujesz 1-2 centymetrów, wtedy istotnym rozwiązaniem będzie wymiana opon na węższe.
W przypadku trochę większej potrzeby, można wymienić wspornik kierownicy na krótszy.

Jeżeli szukasz nowych ram rowerowych to sprawdź tą ofertę.