filtr do maski

Rodzaje filtrów do masek antysmogowych

06/08/2023

Korzystanie z masek antysmogowych jest smutną koniecznością, charakterystyczną dla dzisiejszych czasów. Poziom zanieczyszczenia powietrza w wielkich miastach sięga często bardzo niebezpiecznych wartości, przez co stwarza realne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Maski antysmogowe mogą być dobrą ochroną przed takimi zagrożeniami, jeśli korzysta się z odpowiednich modeli.

Jak dobrać odpowiednią maskę?

W sklepach internetowych takich jak dragonmask.pl można znaleźć różne rodzaje masek antysmogowych. Są one przeznaczone przede wszystkim do różnych zastosowań. Oprócz zwykłych, do użytku codziennego, istnieją na przykład maski do biegania czy uprawiania innych sportów, w czasie których wykonuje się wiele gwałtownych ruchów. Korzystanie z takiej maski podczas aktywności fizycznej jest szczególnie wskazane. W takich sytuacjach zapotrzebowanie organizmu na tlen jest zwiększone, a biorąc głębokie wdechy można wciągnąć do organizmu znacznie więcej szkodliwych substancji.

Oprócz bardziej zaawansowanych modeli, dostępne są również proste, jednorazowe maski. Nie zapewniają one tak dobrej ochrony, ale w sytuacji, kiedy nie ma niczego innego pod ręką mogą być skutecznym rozwiązaniem.

filtr do maski

Jaki filtr do maski wybrać?

Podstawowym elementem każdej maski jest filtr. To, jaki filtr do maski się wybierze decyduje o tym, przed jakimi substancjami będzie ona chronić. Najprostszy model to filtr p1, chroniący przed pyłem, który nie jest niebezpieczny dla zdrowia, ale może przeszkadzać w oddychaniu. Filtry p2 i p3 chronią przed szkodliwymi pyłami, a ostatni z nich również przed wirusami. Dostępne są również filtry przeciwgazowe.

Najlepszym rozwiązaniem dla osoby żyjącej w dużym mieście jest filtr p3. Zapewnia on najskuteczniejszą ochronę przed wszystkimi groźnymi pyłami unoszącymi się w powietrzu.