rowery trekkingowe

Rower skrojony na miarę

09/25/2018

Kupując pierwszy rower każdy szuka rozwiązania najuniwersalniejszego. Kupujący chce, aby jego rower mógł sobie poradzić zarówno w warunkach lekko terenowych, jak również umożliwiał szybką jazdę po doskonałej jakości nawierzchni. Musi być jednocześnie bezpieczny i wygodny. Czy taki rower w ogóle istnieje?

Dostępne modele

rowery trekkingoweZwykle rowerzyście kupując rower wybierają najpopularniejszy w sprzedaży rower górski. Zdawałoby się, że nie ma nic lepszego do przemieszczania się na luźniejszej nawierzchni ale również i w mieście. Duże opony, wygodna amortyzacja i bardzo skuteczne hamulce sprawiają, że rowerzysta jadąc takim rowerem czuje się pewnie i bezpiecznie.

Szybko jednak staję się jasne, że ten typ roweru posiada również dużą wadę, a mianowicie pozycje rowerzysty, która jest lekko przygarbiona i przykurczona, co w przypadku dłuższej przejażdżki zawsze skutkuje dotkliwymi bólami.

Rowery trekkingowe – charakterystyka

Odpowiedzią na te bolesne dolegliwości było powstanie roweru trekkingowego – www.zico-bike.pl/trekkingowe. Jest to rower, który łączy zalety roweru górskiego z kolarzówką, czyli posiada dobrą amortyzacje, duże koła i wąskie opony, wyposażone jednak w bieżnik, dzięki czemu możliwa jest bezpieczna jazda po luźniejszej nawierzchni.

Najważniejszą jednak zaletą roweru trekkingowego jest bardziej wyprostowana pozycja rowerzysty, która odciążą wcześniej niewłaściwie pracujące mięśnie, dając możliwość dłuższego czerpania przyjemności z jazdy na rowerze.