Rożne smaki batonów białkowych

11/07/2020

Każdy, kto ćwiczy siłowo i zajmuje się budową estetycznej i atletycznej sylwetki, doskonale wie, jak ważna jest wysoka podaż protein. To właśnie one odpowiadają za rozwój muskulatury. Najczęściej zaleca się przyjmowanie dwóch gramów białka na każdy kilogram masy. Jeśli ktoś waży zatem 80 kg, powinien jeść 160 g pełnowartościowych protein na dobę. Jak zapewnić podaż tak dużej wartości? Dobrze sprawdzą się batony białkowe.

Czym są przekąski proteinowe?


Są one świetną alternatywą dla tradycyjnych słodyczy, których powinno się wystrzegać, jeśli chce się osiągnąć piękną sylwetkę z płaskim brzuchem. Batony białkowe zawierają olbrzymią ilość pełnowartościowych protein. Oznacza to, że dostarczają one wszystkie aminokwasy niezbędne do budowania muskułów, w tym tak ważne BCAA.

Jednocześnie nie mają one dużej zawartości węglowodanów i tłuszczów, dlatego można je jeść bez obawy o nabieranie zbędnych kilogramów.

Różnorodne wersje


Smak batonów białkowych to zdecydowanie największy atut. Dostępne są produkty w rozmaitych wersjach jak np. waniliowa, bananowa, pomarańczowa, truskawkowa i wiele innych. Spożywanie takich przekąsek to świetny sposób na urozmaicenie diety i wypełnienie dziennego zapotrzebowania na proteiny.