kurtka rowerowa

Wybieramy kurtkę odpowiednią do jazdy rowerem

08/05/2022

Początkujący kolarze często bagatelizują znaczenie dobrze dobranej odzieży rowerowej. Sugerują, że nie jest ona wcale potrzebna i można się bez niej obyć. W rzeczywistości jednak stanowi ona ważny element wyposażenia każdego rowerzysty. Przyjrzyjmy się kurtkom rowerowym. Dlaczego ich noszenie jest ważne?

Ochrona przeciwdeszczowa

Kolejną zaletą kurtki rowerowej jest to, że może ona ochronić przed deszczem. Czasami pogoda zmienia się z minuty na minutę i nie można przewidzieć, że dodatkowa warstwa ubrań będzie potrzebna. Jeśli opady zaskoczą Cię w trasie, możesz jednak skorzystać z kurtki rowerowej, która ochroni Twoje ubrania i Ciebie przed przemoknięciem. Dzięki temu będziesz mógł kontynuować jazdę nawet w tych dużo trudniejszych warunkach.

Elementy odblaskowe

Kurtka rowerowa najczęściej ma odblaskowe elementy lub w całości jest wykonana z materiału odblaskowego. Dzięki temu zdecydowanie zwiększa widoczność rowerzysty na drodze. Światła samochodów odbijają się od kurtki i sprawiają, że bardzo trudno byłoby ją przeoczyć. To wszystko wpływa na wzrost bezpieczeństwa na drodze. Nie można mieć wątpliwości, że to właśnie w interesie rowerzysty jest to, by inni uczestnicy ruchu mogli go bez problemów dostrzec.

kurtka rowerowa

Zapewnienie komfortu cieplnego

Dobra kurtka rowerowa pomaga utrzymać komfort cieplny. Oznacza to, że zapewnia ona ciepło, ale równocześnie nie dopuszcza do przegrzania się organizmu. To ma bardzo duże znaczenie ze względu na wygodę rowerzysty. Dzięki takiej odzieży nie jest on zmuszony do tego, by podczas jazdy ściągać lub zakładać kurtkę. Dopasowanie ubrania do warunków pogodowych jest bardzo ważne i zwiększa komfort każdego kolejnego treningu. Taka kurtka pozwoli Ci zapomnieć o przerwach spowodowanych jedynie tym, że musisz ściągnąć lub założyć bluzę. Na pewno docenisz tę wygodę.