obiciążniki na kostki fightershop

Wybieramy obciążniki na kostki

05/17/2020

Obciążniki na kostki przydadzą się każdemu kto chce ćwiczyć w domowym zaciszu. Ciężarki pomagają zwiększyć intensywność treningu, a także przełamują monotonię.

Kto wykorzystuje ciężarki na kostki w czasie treningu?

Tego typu sprzęt z pewnością przyda się osobom, które trenują różnego typu sztuki walki. Dzięki odpowiedniemu dociążeniu kończyn ćwiczenia są zdecydowanie bardziej efektywne. Wszak, żeby wykonać wykop potrzebujemy zdecydowanie więcej siły. Z ciężarków na kostki chętnie korzystają także biegacze, kolarze, siatkarze czy skoczkowie. Obciążniki Fightershop wzmacniają mięśnie nóg, a także pomagają wypracować parametr wyskoku.

Jakie obciążniki na kostki wybrać?

Jeśli chodzi o zapięcie to nie musimy cię martwić. Jest ono w pełni regulowane. Dlatego możemy je bez problemu dopasować do naszego ciała. Oznacza to, że możemy korzystać z ciężarków bez względu na grubość naszych kostek. Co za tym idzie z tych samych ciężarków może korzystać kilka osób.

Jeśli chodzi o wagę to na początek warto wybrać dość lekkie ciężarki. Te o masie 0,5 kilograma sprawdzą się idealnie. Wydawać by się mogło, że to naprawdę niewiele, ale taka waga jest odczuwalna, dy umieścimy ciężarki na kostkach i solidnie poćwiczymy. Poczujemy zmęczenie mięśni zwłaszcza jeśli do tej pory nie trenowaliśmy zbyt często. Z biegiem czasu możemy postawić na ciężarki na kostki, które ważą zdecydowanie więcej. Ważne, żeby zwiększać intensywność treningu stopniowo…