Zakup bagażnika rowerowego

12/05/2021

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się bagażniki rowerowe. Można w nich przewozić różne rzeczy, które są przydatne w czasie wycieczek rowerowych. W tym artykule doradzamy, jak wybrać bagażnik rowerowy z miejsc jak sprint-rowery.pl

Wybór bagażnika rowerowego

Podróż jednośladem po mieście lub łonie natury jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. W czasie wyprawy mogą się przydać różne przedmioty, dlatego o wszystkim należy pomyśleć wcześniej. Warto dodać, że z przodu roweru także może być zamontowany bagażnik. Rower jest niezwykle wygodnym i uniwersalnym środkiem lokomocji, ponieważ można się nim dostać praktycznie wszędzie. Bagażnik rowerowy najlepiej zamówić u sprawdzonego i renomowanego producenta, który od wielu lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią. W ten sposób można liczyć na gwarancję, która się przyda w razie uszkodzenia. Ludzie na całym świecie wykorzystują rowery do dojazdów do pracy, szkoły lub uczelni. Ma to również bardzo dobry wpływ na środowisko naturalne, ponieważ znacząco ograniczamy w ten sposób emisję spalin do atmosfery. Lepszą kondycją i zdrowiem mogą pochwalić się ludzie, którzy systematycznie jeżdżą na rowerze. Mogłoby się wydawać, że tylny bagażnik rowerowy to już relikt przeszłości, ale w rzeczywistości nie jest to prawda. 

Transport rzeczy

Do transportowania rzeczy nadaje się idealnie bagażnik przedni. Jest przydatny, gdy poszliśmy do marketu i zapomnieliśmy wziąć torby na zakupy. Planując dłuższy wypad za miasto, również trzeba zabrać ze sobą trochę więcej rzeczy. Do bagażnika rowerowego najlepiej włożyć spakowane i posegregowane rzeczy. Na uwagę zasługują także specjalne sakwy przymocowane do bagażnika, które zapewniają większe bezpieczeństwo. Dzięki nim produkty nie przesuwają się w trakcie jazdy. Wiele osób niestety nie posiada bagażnika rowerowego, ponieważ jeżdżą z plecakiem. Należy jednak pamiętać, że nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ plecak bardzo mocno obciąża kręgosłup. Po kilku godzinach takiej jazdy rowerzysta jest bardzo zmęczony i potrzebuje odpocząć. Na rynku można znaleźć tradycyjne, proste bagażniki, ale także nietypowe konstrukcje, które są również bardzo funkcjonalne. Bagażniki na tył bez wątpienia cieszą się największą popularnością. 

Montaż bagażnika

Montaż jest bardzo prosty, dlatego nawet początkujące i mało doświadczone osoby nie powinny mieć z tym żadnych problemów. Przed zakupem warto się jeszcze upewnić z czego bagażnik jest wyprodukowany. W sprzedaży dostępne są bagażniki ze stali oraz aluminiowe. Stalowe konstrukcje są cięższe, ale jednocześnie bardziej wytrzymałe. Warto również dodać, że cechują się dosyć dużą odpornością na czynniki zewnętrzne. Rzeczy o łącznej wadze przekraczającej 40 kg można bez żadnego problemu w nich transportować. Jeżeli chodzi o konstrukcje aluminiowe, to dopuszczalna masa całkowita wynosi 20 – 25 kg. Różnica jak widać jest bardzo duża, dlatego lepiej wybrać bagażnik ze stali. Rowery są coraz częściej wykorzystywane na bardzo długie wycieczki. Na takie wyprawy należy zabrać ze sobą prowiant, a także odzież na zmianę. Wszystkie rzeczy trzeba gdzieś spakować, dlatego warto wiedzieć, jak wybrać bagażnik rowerowy.