deska do jazdy

Zdradzamy jak wybrać deskę do jazdy

09/11/2022

Najważniejszym elementem deski jest zamontowany w niej silnik akumulatorowy. Sterowanie tego rodzaju urządzeniem opiera się poprzez ruchy ciała. Jednorazowe ładowanie baterii w ciągu dnia dopuszcza na pokonanie nawet kilkudziesięciu kilometrów.

Sposób sterowania deską zależy od konkretnego modelu sprzętu:

  • sterowanie dzięki ruchom ciała: przechylanie się do przodu, by ruszyć z miejsca, przechylanie do tyłu wywołuje jazdę w tył. Skręca się za pomocą naporu stóp na podesty,
  • sterowanie dzięki pilotowi, co jest bardzo popularne w tańszych modelach,
  • sterowanie za pomocą smartfona. Niektórzy producenci wykonują aplikacje, które pozwalają na sterowanie deską elektryczną

Sprawdź przed zakupem

Deska elektryczna wiąże się z wydatkiem do kilkuset złotych. W czasie zakupu warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora – im większa, tym lepiej, dzięki temu wycieczki będą o wiele dłuższe. Kolejna kwestia to prędkość. W tańszych modelach to kilkanaście kilometrów na godzinę, natomiast lepsze deski do jazdy proponują prędkość do 50 kilometrów (https://www.emanta.pl/deski-elektryczne). Dzieciakom warto wybierać wolniejsze i solidniejsze w trosce o ich bezpieczeństwo. Moc deskorolki elektrycznej jest też bardzo ważną rzeczą. Tanie modele mają słaby silnik, natomiast lepsze deski do jazdy, o wyższej mocy posiadają prędkość nawet do 60 kilometrów.

deska do jazdy

Zwróć uwagę na bezpieczeństwo w trakcie jazdy

Dość sporo osób zastanawia się nad tym przed zakupem. Nieodpowiednie używanie jej może skończyć się niebezpiecznym upadkiem. Jazda jest trochę bardziej skomplikowana niż na klasycznej deskorolce. Jeśli planujemy zakup dla dziecka to odpowiednio je pilnujmy, albo chociaż na początkowych chwilach nauki jazdy.