hantle ciężarki

Czy warto ćwiczyć z hantlami?

06/14/2019

Coraz częściej na siłowniach można zobaczyć nie tylko mężczyzn, lecz również sporą ilość kobiet. Niestety, część z nich obawia się treningów siłowych nie chcąc zbyt mocno rozbudować poszczególnych partii ciała. Warto jednak zdecydować się na trening z hantlami. Poniżej kilka powodów.

Podstawowe informacje

Hantle to niewielkie ciężarki z uchwytem, wykorzystywane do wykonywania ćwiczeń siłowych. Z takimi ciężarkami mogą ćwiczyć nie tylko mężczyźni, lecz również kobiety. Jest to wręcz wskazane, ponieważ taki rodzaj ćwiczeń pozwala wypracować poprawną technikę wykonywania ćwiczeń oraz wymodelować sylwetkę. Na rynku dostępne są ciężarki do ćwiczeń o różnej wadze, dzięki temu każdy może dostosować ciężar do własnych możliwości.

Zalety ćwiczeń z hantlami

Ćwiczenia siłowe pozwalają na ładne wyrzeźbienie mięśni oraz ich wzmocnienie. Mięśnie są twardsze, ale nie zwiększają znacząco swojej wielkości. Podczas ćwiczeń z obciążeniem można bardzo poprawić swoją kondycję oraz postawę ciała, która podczas ćwiczeń jest bardzo ważna.

Dużą zaletą hantli jest również to, że można z nimi ćwiczyć w domowym zaciszu. Ciężarki nie są drogie, kosztują zazwyczaj kilkadziesiąt złotych za parę, ponadto są niedużych rozmiarów, dzięki czemu przechowywanie ich nie będzie kłopotliwe. Dzięki posiadaniu hantli można rozpocząć trening o dowolnej porze i nie ma potrzeby dostosowywania się do godzin otwarcia siłowni.