Jak wybrać dobre gogle na narty?

11/07/2020

Choć gogle na narty uważane są przez wielu za dodatek po prostu obowiązkowy, to jednak nadal jest wielu narciarzy, którzy po pierwsze nie wiedzą, dlaczego są one im tak potrzebne, a co najważniejsze, jak się je powinno wybierać. W jaki zatem sposób powinno się rozwiać te wątpliwości i odpowiedzieć na te pytania?

Dlaczego gogle na nartach są tak ważne?

Co konkretnie powoduje, że gogle na nartach są dodatkiem tak ważnym, żeby nie powiedzieć obowiązkowym? Przede wszystkim zasługą takiego stanu rzeczy jest zapewnienie narciarzowi ogromnego bezpieczeństwa. Podczas jeżdżenia na stoku do oczu dostać się może lód, śnieg, a nawet silne promienie słońca. Przed tym wszystkim chronią gogle. Co więcej, zabezpieczają one również przed silnym pędem powietrza, a także przed niską temperaturą.

Jak wybrać dobre gogle?

Choć powody, dla których gogle są tak ważne, są naprawdę istotne, to jednak nadal mało kto wie, czym powinny się charakteryzować dobre modele.
Najważniejszą sprawą podczas dobierania gogli jest znalezienie ich odpowiedniego rozmiaru. Gogle muszą odpowiednio przylegać do głowy, tak aby nie powstawała pomiędzy nimi szczelina, przez którą mogłyby się dostać cząsteczki lodu lub śniegu. Dodatkowo pamiętać trzeba, aby gogle miały odpowiednie dla nas szkła, czyli były wyposażone np. w liczne filtry wspomagające widzenie.
Na koniec pozostaje jeszcze kwestia materiału wykonania takich gogli. Musi on być bardzo mocny, trwały i odporny na uszkodzenia, a jednocześnie bardzo lekki, tak aby podczas noszenia gogli, miało się poczucie ich nieobecności na głowie.

Gogle na narty dostępne w tym miejscu.