plecak 40 l niebieski

Plecak 40 l – jaki będzie najlepszy?

06/04/2023

Okazuje się, że plecaki 40 l są najczęściej wybierane na górskie wycieczki. Sprawdzą się na niedaleki trekking, jak również na weekendowe wypady za miasto. Plecak z takim litrażem jest odpowiedni również na krótkie, zagraniczne wycieczki – będzie odpowiedni na bagaż podręczny. Pomieści również wszystko to, co może się przydać. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego plecaka, z którym będzie można odbyć niejedną podróż?

Plecak górski – jaki litraż wybrać?

Osoby które wybierają swój pierwszy plecak w góry, bardzo często zastanawiają się jaki litraż powinni wybrać. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko jest uzależnione od wielu czynników. 

Jeżeli wycieczka ma potrwać 2-3 dni, warto wziąć pod uwagę plecak 40 l dostępny na polarsport.pl. Sprawdzi się on również na dłuższe wypady jednak wtedy warto przemyśleć, jakie rzeczy będą niezbędne. Większy plecak to nie tylko więcej miejsca, ale również większe obciążenie dla kręgosłupa. 

Plecak 40 l – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pierwsze co nasuwa się na myśl to cena. Warto wziąć pod uwagę kilka modeli, jednak należy pamiętać o tym, że często cena nie idzie w parze z jakością. Materiał i wykonanie jest niezwykle ważne w przypadku plecaka górskiego. Podczas wycieczki będzie on niejednokrotnie narażony na przetarcia i uszkodzenia. Warto więc minimalizować ryzyko. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

  • system nośny – powinien być on dopasowany do anatomii ciała. Plecak 40 l nie ma tak rozbudowanych systemów jak większe modele, jednak warto wziąć to pod uwagę. Pas biodrowy powinien być miękki i przyjemny dla ciała. Idealny plecak będzie miał również wyprofilowane plecy i regulowany pas piersiowy.
  • paski i troki – te dodatki są ważne, ponieważ mają wpływ na odpowiednie spakowanie potrzebnych rzeczy. Można pod nie w wygodny sposób podpiąć kij, matę, a nawet czekan.
  • kiszenie – warto zwrócić uwagę na to, czy plecaki 40 l posiadają dodatkowe kieszenie. Ułatwi to nie tylko sprawne pakowanie, ale również szybkie znalezienie odpowiedniej rzeczy. Sprawdzi się to w szczególności na szlaku, gdzie czas ma znaczenie.